16. septembril kell 16.15 peab Tartu Ülikooli e-valitsemise professor Robert Krimmer Tartu Ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Avaliku sektori digipööre. Kuidas ehitada meie digitaalset tulevikku?“. Loeng on inglise keeles, kõik huvilised on oodatud kuulama.
Digitaalsus on uus kuld. Ilma digipöördeta oleks meie elu viimase pooleteise aasta jooksul olnud vägagi teistsugune: toidukaupade kojutellimine, kaugõppel oleva lapse veebitundide korraldamine, isegi internetis hääletamine on lühikese ajaga muutunud igapäevaseks vajaduseks. Digiteenused pole enam erand, vaid normaalsus.
Oma inauguratsiooniloengul vaatleb professor Robert Krimmer, mida me oleme nendest kogemustest digipöörde kohta õppinud ning mida on veel vaja reaalajamajanduse ja Euroopa digitaalse ühtse turu ülesehitamise jaoks arendada. Professor Krimmer tutvustab loengul täielikult digitaalse ühiskonna ülesehitamise raamistikku.
Robert Krimmer on Tartu Ülikooli e-valitsemise professor ning Euroopa teadusruumi e-valitsemise ja digitaalsete avalike teenuste õppetooli juht. Ta keskendub oma uurimistöös riiklike e-teenuste kasutamisele ja demokraatiale, samuti e-hääletamisele, avaliku sektori ümberkujundamisele ja muudele digiühiskonna edasiarendamise tahkudele. Professor Krimmer on rohkem kui 200 rahvusvahelise teadusartikli autor ja tema artiklitele on viidatud üle 1600 korra.
Aastal 2021 valiti Robert Krimmer maailma 21 parima valdkondliku mõjuisiku sekka, kelle tegemistega Euroopa digitaalse arengu allianss (EDDA) soovitab kursis olla.
Rahvusvahelise teadusajakirja Government Information Quarterly (GIQ) toimetuskolleegiumi liikmena vastutab ta osalemisküsimuste eest. Ta on olnud üks Euroopa Nõukogu e-demokraatia ajutise komitee juhteksperte ja koostanud lisa 1 Euroopa Nõukogu 2009. aasta soovitusele nr 1 e-demokraatia kohta.
Inauguratsiooniloengut saab jälgida ka videoportaali UTTV vahendusel.
Üritusel järgitakse riiklikke korraldusi ja kontrollitakse osalejate nakkusohutust. Palume loengul osalejatel koos isikut tõendava dokumendiga kaasa võtta tervisetõend vaktsineerimiskuuri läbimise, Covid-19 läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (tervishoiutöötaja poolt kuni 72 tundi enne üritust tehtud PCR-test).
Lisateave:
Robert Krimmer, Tartu Ülikooli e-valitsemise professor (suhtleb inglise keeles), robert.krimmer@ut.ee
Elis Vollmer, Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi projektijuht, tel 5664 1404, elis.vollmer@ut.ee