Autor:
Reti Kokk

JÄRELVAATA: konkursi „Teadus 3 minutiga“ finaalis osales tänavu kuus Tartu Ülikooli doktoranti

Reedel, 2. veebruaril toimunud Eesti Teaduste Akadeemia konkursi „Teadus 3 minutiga“ pidulikul lõppvõistlusel jõudsid Tartu Ülikooli liikuvusuuringute nooremteadur Martin Haamer ja matemaatika nooremteadur Hanna Britt Soots viie parima sekka.

Järelvaata piduliku „Teadus 3 minutiga“ lõppvõistluse salvestist akadeemia kodulehel, Facebooki lehel või Youtube’i kanalis.

Lõppvõistluse 16 finalistide hulgas oli kuus Tartu Ülikooli doktoranti.

Peale Tartu Ülikooli doktorantide osalevad finaalis noored teadlased Tallinna Ülikoolist, Eesti Kunstiakadeemiast, Tallinna Tehnikaülikoolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast.

Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult, arusaadavalt ja põnevalt vaid kolme minuti jooksul. „Oskus seletada oma teadmised ja oskused lahti kompaktselt ja ühiskonda kõnetavalt, minetamata samas teaduslikku rangust, on väärtus omaette,“ sõnas Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Lõppvõistlusele on eelnenud ülikoolide eelkonkursid ja koolitused finalistide esinemisoskuse harjutamiseks. Samuti kirjutas iga noorteadlane oma uurimustööst populaarteadusliku artikli, mis avaldatakse Novaatori portaalis.

Konkursi ja sellele eelnevate koolituste peamine eesmärk on pakkuda noortele teadlastele praktilist kogemust avalikkuse ees esinemiseks ja oma teadustöö tutvustamiseks. Samuti aitavad kolme minuti loengud edendada eestikeelset teaduskommunikatsiooni.

Konkursi žüriisse kuuluvad Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere, Riigikogu liige Kadri Tali, lavastaja ja näitleja Karl Laumets, ajakirjanik Urmas Jaagant, koolijuht Pille Kaisel, ettevõtja Hannes Tamjärv ning Eesti Energia juht Andrus Durejko. Õhtut juhib teleajakirjanik Anu Välba.

Vaata lõppvõistluse kava ja finalistide tutvustusi.

Loe lähemalt Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt.

David Reynolds

Cambridge'i ülikooli professor David Reynolds esitleb raamatut Churchillist

Arvamusfestival

Tartu Ülikooli inimesed 18. mail Tartu [eel]arvamusfestivalil