Kaleidoskoobi finaalis võistlesid tudengitiimid auhinnaliste kohtade nimel

Lõuna-Eesti suurimal tudengite ja gümnasistide äriideede võistlusel Kaleidoskoop pääses finaali viis tudengitiimi, kes said oma ideid esitleda 25.–27. augustini peetud Baltikumi suurimal ärifestivalil Startup Day.

Kaleidoskoop toimus juba 16. korda ja meeskondade vahel oli tihe rebimine. Finaali jõudis viis erinäolist tudengitiimi. Meeskond BerryBot ehitab robotit, mis korjab maasikaid; Echo loob pakendiringluse süsteemi, et võidelda plastnõudest põhjustatud reostuse vastu; Elora viib Pokemon Go sarnase rakenduse abil inimesed loodusesse liikuma; PetLog töötab välja rakendust, millega jälgida oma lemmiklooma toitumist ja kaalu, ning Sorterman teeb vöötkoodi skaneerimise lahenduse abil prügi sorteerimist lihtsamaks. Žüriis olid Tartu Linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna uusettevõtluse valdkonna juht Kertu Tombak ning idufirma Adact kaasasutaja ja turundusjuht Andreas Unt.

Välja jagati kolm auhinda. Startup Labi auhinna, piletid järgmisele Startup Dayle pälvis tiim BerryBot. Tartu Linnavalitsuse auhinna, 500 eurot äri arendamiseks sai Echo. „Edu & tegu“ auhinna, osaluse vabalt valitud valdkonnapõhisel koolitusel võitis PetLog.

Echo juhi Avneeti sõnul kartis ta algul, et idee pole piisavalt hea, kuid seda läbi proovides ja edasi arendades on ta jõudnud väga kaugele. „Osalemine programmis on andnud väga hea kogemuse ettevõtluse vallas ning pannud mind ennast ületama,“ ütles Avneet.

Startup Lab soovib õnne kõigile võitjatele ja osalejatele. Järgmine Kaleidoskoobi eelvoor, kuhu oodatakse taas gümnasiste ja tudengitiime, on 16. detsembril. Võitjad pääsevad edasi finaalvõistlusele, mis toimub 2022. aasta jaanuaris ärifestivalil Startup Day.

Kaleidoskoopi rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee