Normal 0 21 false false false EN-US X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:EN-US; mso-fareast-language:EN-US;}
Tartu Ülikooli keeleteadlased koostöös Eesti Keele Instituudiga ja ettevõttega Interactive Fate on töötanud välja keeleõppemängu ja sõnastiku eesti keele kui teise keele grammatika õppeks. Keeleõppemängu „Käänuk“ moodustavad 40 humoorikat koomiksit koos lausete, lünkade, valikvastuste ning visuaal- ja heliefektidega.
Tartu Ülikooli tänapäeva eesti keele professori Helle Metslang selgitas, et õppekomplekt on mõeldud eesti keele õppijatele alates B1/B2-tasemest. „Materjal keskendub eriti sihitise käändevalikule, mis on keeleõppija jaoks üks keerukamaid grammatikateemasid,“ kommenteeris professor Metslang.
Mängule on lisatud keeleõpet hõlbustavad selgitused nii õppijale kui ka õpetajale. Uue õppeaasta künnisel, augustis 2019 toimuvad õpetajatele ka õppekomplekti kasutamise koolitused.
„Käänuki“ loomisel tehti koostööd Läänemere Gümnaasiumi ja Annelinna Gümnaasiumiga ja ka teiste koolidega Tallinnast ja Narvast. Mängu on testinud nii õpilased kui ka üliõpilased, eesti keele õpetajad, keeleteadlased ja teised keelespetsialistid.
Õppekomplekti töörühma kuuluvad Tartu Ülikoolist Helena Metslang, Helle Metslang, Raili Pool, David Ogren; Eesti Keele Instituudist Natalia Vaiss; ettevõttest Interactive Fate Edvin Aedma, Levar Lõhmus, Toomas Laasik.
Mängu valmimist on toetanud SA Innove Euroopa Sotsiaalfond.
Mäng „Käänuk“ koos sihitisesõnastikuga on kättesaadav veebilehel.
Lisateave: Helle Metslang, Tartu Ülikooli tänapäeva eesti keele professor, 522 5074, helle.metslang@ut.ee