Koroonavaktsiini võivad saada kõik soovijad

Esmaspäevast, 17. maist alustavad üle Eesti tööd vaktsineerimiskeskused ja riiklikku vaktsineerimist COVID-19 vastu võimaldatakse kõigile vähemalt 16-aastastele inimestele, sealhulgas Eestis viibivatele välismaalastele.

Vaktsineerimiseks tuleb broneerida aeg digiregistratuuris või helistades vaktsineerimist korraldava asutuse telefonile. Elavasse järjekorda ei ole mõtet minna. Vaktsineerimise korraldajad paluvad inimestelt kannatlikkust – esialgu on aegu pakkuda vähem, kui on soovijaid, kuid järgmistel nädalatel vaktsiinitarned suurenevad ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese kaitsesüsti.

Välismaalased, kellel on Eesti ID-kaart, saavad vaktsineerimisele aja kirja panna samamoodi nagu Eesti kodanikud. Välisüliõpilastel ja -töötajatel, kellel ei ole Eesti ID-kaarti, soovitab ülikool broneerida vaktsineerimisaeg telefoni teel isikukoodi alusel. Isikukoodi saab taotleda näiteks Tartu Välismaalaste Teenuskeskusest ja see võtab aega ligikaudu pool tundi.

Endale lähima vaktsineerimiskoha leiab kaardirakendusest, kuhu tervishoiuteenuse osutajad sisestavad jooksvalt infot. Sealt leiab ka telefoninumbrid, kuhu helistades on samuti võimalik vaktsineerimiseks aeg kinni panna. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese registrijärgse elukohaga – kõik võivad endale broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti.

Rohkem infot riikliku vaktsineerimise kohta on veebilehel vaktsineeri.ee.

Lisateave:
Tartu Ülikooli Kliinikumi A. Le Coqi spordihoone vaktsineerimiskeskuse registratuur, 731 7200
Tallinna Kultuurikeskuse Kaja vaktsineerimiskeskuse registratuur, 626 1314
Narva Haigla vaktsineerimiskeskuse registratuur, 357 2778