Kunstimuuseumi karikatuurinäitus "Ülikool naerab" taasavati veebiväljapanekuna

Esmakordselt ülikooli inimesi ja sündmusi läbi huumoriprisma tutvustav karikatuuride ja ¨aržide näitus avati Tartu Ülikooli kunstimuuseumis rahvusülikooli 90. aastapäevaks.

Ehkki välja oli pandud 80 pilti, jäi toonasest ekspositsioonist ruumikitsikuse tõttu kõrvale nii mõnigi teos, mida nüüd saab vaadata virtuaalselt. "Need, kes ei ole veel jõudnud naerda iseenda, oma kunagiste kolleegide ja ülikooli tegemiste üle saavad seda teha nüüd arvuti vahendusel," ütles Tartu Ülikooli kunstimuuseumi direktor Inge Kukk.

Põhiosa väljapanekust moodustavad ¨aržid Tartu Ülikooli rektoritest, professoritest ning õppejõududest. Lisaks on näitusel karikatuure, mis aja vaimust kantuna kajastavad erinevaid perioode ja seiku ülikooli tegevuses või iseloomustavad ülikooli olemust kui sellist läbi aegade. Näha saab karikatuure ja ¨arže 1919. aastast kuni kaasajani.

Näitusega "Ülikool naerab" leidsid TÜ kunstimuuseumis endale tänu Aivar Juhansonile, Urmas Nemvaltsile, Heinz Valgule ning Ülo Võsarile uue, alatise kodu 20 ¨arži ning karikatuuri.

Virtuaalnäitust "Ülikool naerab" saab näha aadressil /artmuseum/ylikoolnaerab

Lisainfo:
Inge Kukk, Tartu Ülikooli kunstimuuseumi direktor, tel 737 5385, e-post inge.kukk@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja