Läti ja Eesti riigipea külastasid üheskoos Tartu Ülikooli

Läti president Egils Levits käis reedel Eestis töövisiidil ja kohtus president Alar Karisega. Päeva teises pooles külastasid riigipead Tartu Ülikooli, kus neid tervitasid rektor Toomas Asser, õppeprorektor Aune Valk ja teadusprorektor Kristjan Vassil.

Eesti president väljendas heameelt, et visiidi osa oli ka Tartu Ülikooli külastus. „Praegu vajame kõik meie teadlaste ja arstide teadmisi ja oskusi, et kestva pandeemiaga toime tulla. Oleme kõik sarnases olukorras ja peame sellest ühiselt välja tulema: vaktsineerides, maski kandes ja kohtumisi piirates,“ ütles president Karis, kes oli aastatel 2007–2012 Tartu Ülikooli rektor.

Riigipead andsid ülikooli peahoone aulas ühise ingliskeelse pressikonverentsi. Pärast seda suundusid nad Eesti Rahva Muuseumi.

Lisateave:
Kaidi Aher, Vabariigi Presidendi Kantselei kommunikatsiooniosakonna juhataja, 631 6216, 5750 1959, kaidi.aher@vpk.ee
Mariann Sudakov, Vabariigi Presidendi Kantselei pressiesindaja, 631 6229, 521 6821, mariann.sudakov@vpk.ee