Skip to main content
Foto:
Seiklushunt

Mai on orienteerumiskuu

Mai on ülikoolis orienteerumiskuu, mis on sel kevadel pühendatud Tartu Ülikooli raamatukogu 220. aastapäevale.

Orienteerumisrada viib punktidesse, mis kõik on ühel või teisel moel raamatukoguga seotud. Rajal on kokku 21 punkti, mis viivad osaleja rännakule läbi raamatukogu ajaloo ja aitavad avastada raamatukogu lugu. 

Kui registreerite enda osaluse, saate meiega jagada mõnda toredat raamatukoguga seotud hetke või lugu. Kõigi vahel, kes oma elamuse kirja panevad, loosime välja ülikooli meeneid. Kui orienteerute mitmekesi, pange kirja kõigi nimed, siis osalevad loosimisel kõik meeskonnaliikmed.  

Kui soovid, jaga pilti orienteerumisraja läbimisest ka Facebooki sündmuse lehel. 

Kuidas orienteerumine käib? 

  • Prindi kaart välja (allalaadimine võtab veidi aega) või võta see ülikooli peahoone (Ülikooli 18), Delta keskuse õppe- ja teadushoone (Narva mnt 18), Biomeedikumi (Ravila 19), ülikooli raamatukogu (W. Struve 1) või Vanemuise 46 õppehoone valvelauast. Soovi korral saad kaardi ka nutitelefoni laadida. 
  • Enne rajale minekut vii ennast kurssi leppemärkide süsteemiga
  • Rajal on 21 kontrollpunkti, mida võib läbida endale sobivas järjekorras. 
  • Laadi oma telefoni ruutkoodi (QR-koodi) lugemise rakendus või kontrolli, kas Su telefonis on vajalik funktsioon olemas. Kontrollpunkti jõudes pildista seal olevat ruutkoodi. 
  • Rada kulgeb majade vahel, tänavatel, rohealadel jm avalikus ruumis. Ole liikluses ettevaatlik! Pane tähele, et rajal ette sattuvatest objektidest (nt kõrged aiad, müürid, lillepeenrad või hekid) ei tohi otse üle minna. Samuti on keelatud siseneda eramajade või asutuste hoovidesse, kui need on tähistatud asjaomase leppemärgiga. Keeldu tähistavad märgid tunned kaardil ära jämeda musta joone (aed, müür) ja samblarohelise värvuse järgi. 

Mõnusat seiklemist raamatukogu ajaloo radadel!  

Image
#sport
Palliga on finaalis Tartu liidriks kerkinud Märt Rosenthal. Foto: Sille Annuk

Tartu korvpallurid lõpetasid Cramo kuus aastat kestnud hegemoonia

Jaga
22.12.2021