Autor:
Denis Georgijev

Tänavuste suvemängude võidukarika tõi koju Tartu Ülikool

28.–30. juunini toimusid Kääriku spordikeskuses üliõpilaste XXIV suvemängud, kus üldvõidu noppis Tartu Ülikool. 

Traditsioonilised suvemängud on Eesti Akadeemilise Spordiliidu korraldatud võistlussarja Ylisport kuuluv spordi- ja meelelahutusüritus, kus osalejad kõigist Eesti kõrgkoolidest panevad end proovile 42 spordialal. Võistlusel kogusid kõrgkoolid alade paremusjärjestuse põhjal punkte, mille kogusumma alusel selgitati välja kõige sportlikum kõrgkool. Selleks osutus tänavu Tartu Ülikool. 

Suvemängudest osa võtnud kantsler Kstina Noormetsa sõnul on tegemist ainulaadse üliõpilastele mõeldud spordi- ja meelelahutusüritusega, mille piletid müüakse välja minutitega. „Suvemängud näitavad igal aastal üliõpilaste võistlushimu ja ühtehoidvat meeleolu, mis teeb sellest võimsa, kõiki kõrgkoole liitva spordipeo. Loomulikult oli üks meie eesmärke tuua suvemängude tulemuskarikas tagasi Tartusse. Aitäh Tallinna Tehnikaülikoolile, kes pakkus meile taas võimsat ja inspireerivat konkurentsi!“ ütles Noormets. 

Sel aastal osales suvemängudel ligi 1700 inimest ning Tartu Ülikooli esindas 455 üliõpilast ja vilistlast. TÜ võistlejad jõudsid 40 alast 38-l poodiumile. Kokku pälviti 16 kuld-, 17 hõbe- ja 5 pronksmedalit. Tartu Ülikooli kõige väärtuslikumaks osalejaks valiti Joosep Perv. 

TÜ paistis silma mitmel alal. Näiteks elamusjooksul saavutati naiste kolmikvõit ja meeste arvestuses toodi koju kuldmedal. Ühel läbi aegade legendaarseimal alal ehk auto lükkamisel saavutati nii naiste kui ka meeste arvestuses esimene koht. 

Lisaks üliõpilaste omavahelisele võistlemisele võtsid mõõtu ka maskotid, rektorid ja õppejõud. Viimased saavutasid oma võistlusel pronksmedali. 

Ylispordi võistlussarja kuuluvad ka jaanuaris toimuvad üliõpilaste talimängud ja sügisene Ylipall. 

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

Liikumiskampaaniasse „Kevadsammud 2024“ kaasas kõige enam üliõpilasi Tartu Ülikool

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

Ülikoolipere on oodatud osalema liikumiskampaanias ,,Kevadsammud 2024”

jooksjad staadionil

Sportlased on sageli valmis väärkohtlemist taluma tulemuste nimel