Autor:
Andero Kalju

Mikrokraadiprogramm annab pere ja töö kõrvalt pädevuse ühes valdkonnas

Et toetada ennastjuhtivat õppijat kogu tema elukäigu kestel, pakub Tartu Ülikool täiendusõppe mitmekülgses nimistus ka mikrokraadiprogramme.

See on pikem tervikliku sisuga täiendusõppeprogramm, mis on loodud tasemeõppeainete põhjal ning annab täiskasvanud õppijale võimaluse omandada paindlikumalt ja kiiremas tempos lisaeriala või pädevuse mõnes kitsamas valdkonnas. Viimati nimetatud variant kõnetas arstiteaduse vallas töötavat Keili Kaske, kes läbis mikrokraadiprogrammi „Histoloogia histoloogiliste tehnika alustega“.

Võimalus pühenduda

Histoloogia tähendab organismi kudede ja organite ehituse maailma. Keili töötab haiglas meditsiiniõena ja see andis talle tõuke just histoloogia mikrokraadiprogrammi valimiseks. „Kuna olen meditsiini õppinud, siis arvasin, et ühest õpiampsust võiks mu töös kasu olla,“ selgitab ta valiku tagamaid. Süvendatult ühele teemale pühendumine pani eriala paremini mõistma ja tekitas ootuse, et ülikool loob edaspidi tervishoiualaseid mikrokraadiprogramme juurdegi. „Kui ülikoolis sai õppida ühe aasta jooksul eri aineid põgusalt, siis mikrokraadiprogrammis pühendusin ainult ühele teemale, mis sai suurepäraselt selgeks!“

Terviklik ja konkreetne

Keilile meeldis väga programmi ülesehitus. Kuna tal on kaks kõrgharidust, on tal varasematest õpingutest jäänud mälestus, et õppejõud kipuvad vahel teemast eemale uitama. Mikrokraadiprogrammi läbimisel seda muret ei olnud. „Veebiloengud olid väga hästi sisse loetud ja kompaktsed. Kui teema jäi arusaamatuks või oli soov, et kuulatu paremini meelde jääks, sai loenguid edasi ja tagasi kerida.“ Lisaks tunnustab Keili juhendajate pühendumist: „Õppejõud tegid suurepärast tööd, nägid palju vaeva ja olid kogu südamega asja juures. Õhkkond toetas õppimist: kui midagi jäi ebaselgeks või mõni teema vajas veel rääkimist, sai kõike üle küsida veebiseminaridel ja kokkusaamistel.“ Juhtus sedagi, kus öövalvest otse arvestusele tulnud naisel olid muidu selgeks saanud teadmised nagu peoga pühitud, kuid õppejõu mõistev ja isiklik suhtumine aitas raskest hetkest üle.

Paindlik õpe ka koju jäänud vanemale

Mikrokraadiprogrammi tugevaimaks küljeks peab Keili paindlikkust: õppida sai suures osas kodus, kohapeal tuli käia mõnel nädalavahetusel. „Kaugõpe annab õppimisele suure plussi, sest loenguid saab kuulata ka süüa tehes, last trennist oodates või teda õhtul magama pannes,“ kirjeldab ta. „Kindlasti on see sobiv viis õppimiseks näiteks emadele, kes on jäänud lastega koju, tööl käivatele inimesetele, aga ka noortele, kes ei ole veel otsustanud, kuhu minna edasi õppima, sest programm annab erialast hea ettekujutuse.“

Täpsemat infot mikrokraadiprogrammide sisu, tähtaegade ja tingimuste kohta leiab veebilehelt ut.ee/mikrokraadid iga programmi tutvustuse juurest.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Pusletükid. Photo by Magda Ehlers

Mikrokraadiprogramm „Lapse õigused ja heaolu“

Täiendusõppijad

Kandideeri kevadsemestri mikrokraadiprogrammidesse

tahvel_tudeng

Tartu Ülikoolis algab matemaatika riigieksamiks ettevalmistav veebikursus