Skip to main content

Näitus „Elu esiküljel. Eesti ajalehed 1821–2021“

Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis on avatud näitus „Elu esiküljel“, mis tutvustab kahe aastasaja eesti ajalehtede muutuvat nägu.

Näitusel näeb 77 ajalehe 231 esikülge, mis on 200 aasta jooksul ilmunud Eestis, Ameerikas, Venemaal, Rootsis ja Austraalias. Väljapanekuga tähistatakse eesti ajakirjanduse juubeliaastat, sest just aastal 1821 hakkas ilmuma Otto Wilhelm Masingu Marahwa Näddala-Leht.

Näitusel on hea võimalus minna otse ajalooliste sündmuste keskele ning näha, kuidas ajalehed on näidanud elu argipäevi, pidupäevi ja suuri sündmusi. Vaadata saab Eesti Vabariigi sündi ja taassündi, Palusalu ja Noole olümpiavõite, Nõukogude vägede tulekut ja minekut, ülikooli juubeleid ja Eurovisiooni võitu, esimest rongi Tartus ja esimest inimest Kuul, rääkimata Titanicu hukust, Kennedy surmast ja terrorirünnakust New Yorgis. „Väljavalitud sündmused on olulised Eesti või maailma mastaabis, aga lisaks annab näitus ka hea ülevaate ajakirjanduse ajaloost: kuidas tegutsevad ajakirjanikud, muutuvad žanrid, trükitehnika ja ajalehe kujundus, millised käsud ja keelud ajakirjandust piiravad,“ rääkis näituse üks kuraator Roosmarii Kurvits.

Eksponeeritud ajalehed on originaalsuuruses ja iga huviline saab tekste lugeda.

#kultuur

Loodusluuleõhtu Timo Maraniga

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 19. jaanuaril toimuvale loodusluuleõhtule, kus sel korral astub üles semiootik ja kirjanik Timo Maran.

Jaga
13.01.2022
#kultuur

Huvipäev „Loomade jäljeread lumes“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale, mis toimub laupäeval, 8. jaanuaril. Osaleda saab põnevates õpitubades, kus uuritakse loomade jälgi.

Jaga
03.01.2022
#kultuur

Andrus Peegli karikatuuride näitus

Tartus Toomemäel, Lossi 36 asuva Tatu Ülikooli õppehoone 2. korrusel on avatud kunstniku ja karikaturisti Andrus Peegli (10. märts 1955–13. aprill 2020) näitus.

Jaga
31.12.2021