Näitus „(Sise)kõnelused“

Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis ja teise korruse alal saab alates 5. septembrist vaadata 22 kunstniku ühisnäitust „(Sise)kõnelused”.

Näitusel on eksponeeritud visandiplokid ja kunstnikuraamatud, mille olemasolust külastajatel sageli aimugi pole. Kunstnikud säilitavad neid aga elu ja loomingu erinevate seikade meenutamiseks ning nii muutuvad need justkui omamoodi päevikuteks. Kuna visandiplokk on kunstniku kaasaskantav ateljee, võib selle sirvimist võrrelda ateljee külastusega. Sirvimisel võivad avaneda nii autori isiksus, looming kui ka loomeprotsess.

Autorid soovisid oma töid näidata just raamatukogudes, et kõigile meenutada, et pildikultuuri pärand on levinud paljuski just raamatute kaudu. Näitus aitab vaatajal mõtestada pildilise ja sõnalise keele kooslust.

Väljapanekul ongi võimalik tutvuda kunstnike visandiraamatute ja –töödega, mis kohati kõjuvad iseseisvate, kunstilise väärtusega tervikteostena. Näitust läbivad kolm teemaliini, mis omavahel sageli ristuvad või kulgevad paralleelselt: enesepeegeldused ja sisekõnelused, teabevahetus ümbritsevaga ning loomeprotsess.

Näitusel on väljas järgmiste kunstnike tööd:  Anete Lomp, Anu Purre, Ave Hansen, Ellen Emilie Laaksonen, Elo Valner, Emma Huimerind, Ilmar Kruusamäe, Jaako Lauri Puudist, Kadri Roosi, Karin Luuk, Kati Liina Lättemäe, Kertu Liisa Lepik, Kristel Sergo, Ly-Ann Kõllo, Mari Mirjam Laaksonen, Mari Saarepera, Maria Kristiina Ulas, Mark Antonius Puhkan, Mette Mari Kaljas, Mia Mai Seppel, Riste Sofie Käär, Vadim Markov.

Väljapanekut saab ülikooli raamatukogus vaadata 5. novembrini.

#kultuur
Näitus "Suvetöö"

Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas maaliosakonna üliõpilaste näitus „Suvetöö“ Omicumi aatriumis

26.09.2022
#kultuur
Tartu tudengipäevade maskott, kollane koer Villem koos Tartu Ülikooli maskoti Tiksuga tudengipäevade kevadfestivali pannkoogihommikul.

Sügisfestival aitab tudengiellu sisse elada

26.09.2022
#kultuur
Narva Jazz Clubi kontsert

Narva Jazz Club avab kümnenda hooaja Raivo Tafenau trio kontserdiga

22.09.2022