Näitus „(Sise)kõnelused“

Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saalis ja teise korruse alal saab alates 5. septembrist vaadata 22 kunstniku ühisnäitust „(Sise)kõnelused”.

Näitusel on eksponeeritud visandiplokid ja kunstnikuraamatud, mille olemasolust külastajatel sageli aimugi pole. Kunstnikud säilitavad neid aga elu ja loomingu erinevate seikade meenutamiseks ning nii muutuvad need justkui omamoodi päevikuteks. Kuna visandiplokk on kunstniku kaasaskantav ateljee, võib selle sirvimist võrrelda ateljee külastusega. Sirvimisel võivad avaneda nii autori isiksus, looming kui ka loomeprotsess.

Autorid soovisid oma töid näidata just raamatukogudes, et kõigile meenutada, et pildikultuuri pärand on levinud paljuski just raamatute kaudu. Näitus aitab vaatajal mõtestada pildilise ja sõnalise keele kooslust.

Väljapanekul ongi võimalik tutvuda kunstnike visandiraamatute ja –töödega, mis kohati kõjuvad iseseisvate, kunstilise väärtusega tervikteostena. Näitust läbivad kolm teemaliini, mis omavahel sageli ristuvad või kulgevad paralleelselt: enesepeegeldused ja sisekõnelused, teabevahetus ümbritsevaga ning loomeprotsess.

Näitusel on väljas järgmiste kunstnike tööd:  Anete Lomp, Anu Purre, Ave Hansen, Ellen Emilie Laaksonen, Elo Valner, Emma Huimerind, Ilmar Kruusamäe, Jaako Lauri Puudist, Kadri Roosi, Karin Luuk, Kati Liina Lättemäe, Kertu Liisa Lepik, Kristel Sergo, Ly-Ann Kõllo, Mari Mirjam Laaksonen, Mari Saarepera, Maria Kristiina Ulas, Mark Antonius Puhkan, Mette Mari Kaljas, Mia Mai Seppel, Riste Sofie Käär, Vadim Markov.

Väljapanekut saab ülikooli raamatukogus vaadata 5. novembrini.

#koostöö #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Aparaaditehases toimub seikluslik perepäev ööliblikate ja pärimusmuusika saatel

#Tartu2024 #kultuur
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Urmas Kõljalg ja Jüri Sild tutvustavad botaanikaaia väliekspositsiooni põnevamaid aardeid

#kultuur #teadus
Loodusfestival toimub 7.–11. juunini.

Tartu Ülikooli botaanikaaia 220aastane ajalugu rullub lahti näitusel „Roheline varakamber“