Näitus „Sügaval silpide sängis ärkavad sõnad. Betti Alver 115“

Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korruse fuajees on 23. jaanuarini avatud Betti Alveri 115. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Sügaval silpide sängis ärkavad äkki sõnad“.

„Näitusel on väljas kogu Betti Alveri looming alates esimestest kirjanduslikest katsetustest erinevate teoste kordustrükkide ja tõlkeraamatuteni,“ tutvustas näitust selle koostaja Marianne Tiik. Nii saavad kõik näha Alveri 1927. aastal välja antud esimest proosateost „Tuulearmuke“ ja üheksa aastat hiljem ilmunud esimest luulekogu „Tolm ja tuli“. Väike osa poetessi luuletustest on eraldi välja toodud ja neid võivad külastajad lugeda punaste vihmavarjude all. „Nende hulgas on nii Betti Alveri tuntud kui vähemtuntud värsiridu, mida kõiki iseloomustab ühtaegu lihtne, aga samas meisterlik sõnakasutus,“ rääkis Tiik.

Loodusluuleõhtu Timo Maraniga

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 19. jaanuaril toimuvale loodusluuleõhtule, kus sel korral astub üles semiootik ja kirjanik Timo Maran.

13.01.2022
#kultuur

Huvipäev „Loomade jäljeread lumes“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale, mis toimub laupäeval, 8. jaanuaril. Osaleda saab põnevates õpitubades, kus uuritakse loomade jälgi.

03.01.2022

Andrus Peegli karikatuuride näitus

Tartus Toomemäel, Lossi 36 asuva Tatu Ülikooli õppehoone 2. korrusel on avatud kunstniku ja karikaturisti Andrus Peegli (10. märts 1955–13. aprill 2020) näitus.

31.12.2021