Näitus „Sügaval silpide sängis ärkavad sõnad. Betti Alver 115“

Tartu Ülikooli raamatukogu 3. korruse fuajees on 23. jaanuarini avatud Betti Alveri 115. sünniaastapäevale pühendatud näitus „Sügaval silpide sängis ärkavad äkki sõnad“.

„Näitusel on väljas kogu Betti Alveri looming alates esimestest kirjanduslikest katsetustest erinevate teoste kordustrükkide ja tõlkeraamatuteni,“ tutvustas näitust selle koostaja Marianne Tiik. Nii saavad kõik näha Alveri 1927. aastal välja antud esimest proosateost „Tuulearmuke“ ja üheksa aastat hiljem ilmunud esimest luulekogu „Tolm ja tuli“. Väike osa poetessi luuletustest on eraldi välja toodud ja neid võivad külastajad lugeda punaste vihmavarjude all. „Nende hulgas on nii Betti Alveri tuntud kui vähemtuntud värsiridu, mida kõiki iseloomustab ühtaegu lihtne, aga samas meisterlik sõnakasutus,“ rääkis Tiik.

Luulenäitus Toomemäel

Luulenäitus "Aken Toomemäe poole"

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: Hariduslik retk klassikutega“

28. ja 29. aprillil ning 6. mail toimuvad Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontserdid „Meistriklass: Hariduslik retk klassikutega“.
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale