Autor:
Kaja Karo

Narva kolledž tähistab 25. aastapäeva

Tartu Ülikooli Narva kolledž asutati 1. juulil 1999 Narva Kõrgkooli baasil. 30. mail tähistatakse kolledži 25. aastapäeva, mis kulmineerub tänuüritusega.

Narva kolledž on 25 tegevusaastaga kujunenud Eesti üheks mitmekeelse hariduse kompetentsikeskuseks. Lisaks õpetajakoolituse erialadele saab kolledžis õppida noorsootööd, ettevõtlust, projektijuhtimist ja IT-süsteemide arendamist. 2025. aasta toob kolledžisse uue magistriõppekava „Tehisintellekti ja robootika rakendused“.

Tartu Ülikooli Narva kolledži direktori Indrek Reimandi sõnul mõjutavad kolledži arengut lähiaastatel suured üle-eestilised reformid ja seetõttu seisab ees väga tegus aeg. „Näeme endal suurt rolli nii piirkonnakoolide ja õpetajate eestikeelsele haridusele üleminekul kui ka kohaliku ettevõtluskeskkonna ja kogukonna toetamisel õiglase ülemineku kontekstis. Kolledž kasvab ja areneb praegu väga kiiresti,“ sõnas Reimand.

Narva kolledži seitsme õppekava alusel õpib ligi 700 üliõpilast. Viimase kolme aastaga on õpetajakoolituse õppekohtade arv suurenenud pea kaks korda. Kolledžis on üle 60 töötaja.

Eelmisel aastal käis Narvas täienduskoolitustel tuhatkond osalejat. Kolledž pakub nii täiendus- ja ümberõppekursusi piirkonna koolidele ja lasteaedadele kui ka valikkursusi maakonna riigigümnaasiumidele. Kolledži kogukonnaürituste lipulaevaks on väärikate ülikool, lastevanemate akadeemia ja juhtimiskool. Iga kuu toimuvad kolledžis Narva Jazz Clubi kontserdid. Narva suurim konverentsikeskus toob pea iga kuu õppehoonesse mõne suurürituse.

30. mail toimub Narva kolledžis tänuüritus ning Inese & Bändi kontsert kolledži sõpradele ja partneritele. Tänuüritusel osalevad Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, haridus- ja teadusminister, kolledži endine direktor Kristina Kallas ning Narva kolledži esimene ja pikaaegne direktor Katri Raik.

Karl Kruusamäe

Karl Kruusamäe sillutab teed inimese ja roboti võimalusterohkele koostööle

Kairi kreegipuu lillekimbuga

Psühholoogia instituudi juhina jätkab Kairi Kreegipuu