Narva lasteülikool kostitab tartlasi loengutega kosmosest peenikese hääleni

18. ja 19. märtsil on 8–12-aastased lapsed oodatud TÜ peahoones toimuvatele Narva lasteülikooli loengutele. Lisaks jõulupuudele ja peenikesele häälele, räägivad loengutes Tartu ülikooli teadlased geenidest ja kosmosest.

"Lasteülikool on tore koht, kus saab näha särasilmseid entusiastlikke lapsi," räägib Tartu ülikooli dotsent ja Tartu observatooriumi vanemteadur Mart Noorma, kes on varasemalt esinenud lastele nii Tallinnas kui ka Narvas. "Kosmose­tehnoloogia ongi üks aktiivsete laste lemmikteemasid, mis paneb mõtlema suurtest tegudest ja tulevikumaailmast,“ sõnab Noorma.

Narva lasteülikooli loengud Tartu ülikoolis:

18. märtsil kell 12 Ivo Posti, vabakutseline laulja ja lauluõpetaja "Kuidas teha peenikest häält?"
18. märtsil kell 13 Riin Tamm, Tartu ülikooli Eesti geenivaramu teadur "Mida teeb geen inimese sees?"
19. märtsil kell 12 Andres Koppel, Eesti teadusagentuuri juhatuse esimees "Miks jõulupuu okkaid maha heidab?"
19. märtsil kell 13 Mart Noorma, Tartu ülikooli loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan "Kuidas lennata kosmosesse?"

Loengutesse on oodatud lapsed vanuses 8-12 eluaastat. Loengud toimuvad Tartu ülikooli peahoone senati saalis.

Lisainfo ja loengutele registeerimine siit. Loengutest on võimalik jälgida otseülekannet ja hiljem salvestust UTTV vahendusel.

Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu ülikooli Narva kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva lasteülikool kuulub Euroopa lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab SA Archimedes.

Lisainfo: Aet Kiisla, Narva lasteülikooli projektijuht, tel: 56608626, e-mail: aet.kiisla@ut.ee.

Vaata UTTV vahendusel pilte ja Triin Tamme loengut geenidest

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"128734","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392