Autor:
Andres Tennus

Õigusteaduse audoktor Martti Antero Koskenniemi avalik loeng 30. novembril

30. novembril kell 15.00–16.30 toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis Helsingi Ülikooli rahvusvahelise õiguse professori ja maailma ühe tunnustatuima rahvusvahelise õiguse teoreetiku ning ajaloolase Martti Antero Koskenniemi avalik loeng „Legal Imagination and the History of International Power“.

Loeng toimub Soome Instituudi Granö loengute sarjas ja koostöös Tartu Ülikooli õigusteaduskonnaga. Loeng tõukub muuhulgas Martti Antero Koskenniemi 2021. aastal ilmunud monograafiast „To the Uttermost Parts of the Earth. Legal Imagination and International Power 1300–1870“.

Loengu juhatab sisse Tartu Ülikooli rahvusvahelise õiguse kaasprofessor Merilin Kiviorg.

Martti Antero Koskenniemi

Martti Antero Koskenniemi promoveeritakse Tartu Ülikooli audoktoriks 1. detsembril ülikooli aastapäeva aktusel.

Ülikooli senat nimetas 2022. aasta 27. mai istungil audoktoriks õigusteaduse alal Helsingi Ülikooli emeriitprofessor Martti Antero Koskenniemi silmapaistvate saavutuste eest õigusteaduses ja pikaajalise eduka koostöö eest Tartu Ülikooli õigusteaduskonnaga uue põlvkonna õigusteadlaste kujundamisel.

Neljapäeval, 1. detsembril kell 12.00 on ülikooli aulas aastapäeva aktus, kus promoveeritakse audoktorid ja doktorid ning antakse üle Tartu Ülikooli Rahvusmõtte auhind. Aktusel on sünkroontõlge inglise keelde ja otseülekannet saab vaadata UTTV-st.

Foto on dekoratiivne

Piret Kärtner: kes tahab, leiab eesti keele õppimiseks võimaluse

Professor Ülo Mander

Ülo Mander valiti globaalmuutuste akadeemikuks