Õpilased visualiseerisid matemaatika abil Eesti Vabariigi aastapäeva ilutulestikku

22. aprillil autasustati teaduskeskuses AHHAA õpilaskonkursi „Märka matemaatikat enda ümber – ilutulestik Eesti Vabariigi aastapäevaks“ parimaid töid. Konkursile laekus tähtajaks 159 tööd 23 koolist.

6.–12. klasside õpilastele suunatud konkursi eesmärk oli panna õpilasi kasutama matemaatikaprogrammi GeoGebra ning tundma rõõmu matemaatikaga tegelemisest.

Konkursi korraldaja, Tartu ülikooli haridusteaduste lektor Sirje Pihlap sõnas, et GeoGebra on Eesti koolides enamkasutatav vabavaraline matemaatikaprogramm, mida kasutatakse paljude matemaatika teemade, nagu algebra, geomeetria ja statistika õpetamisel. „See on väga populaarne kogu maailmas,“ täiendas ta.

Konkursitööks tuli õpilastel programmi abil valmistada dünaamiline slaid, kus on ilutulestik Eesti Vabariigi aastapäevaks.

Võistlustöö tegemisel pidid osaleja kasutama jooni ja nende võrrandeid. „Seega aitas võistlusel osalemine aru saada, kuidas on seotud joon ja selle võrrand. Üheks võistlustöö osaks oli ka tehtud dünaamilise slaidi matemaatiline selgitus. Lisaks õpiti paremini kasutama programmi GeoGebra võimalusi,“ kirjeldas Pihlap.

Tööde hindamisel arvestati töö vastavust konkursi teemale ja nõuetele, idee originaalsust, teostust ning matemaatilist selgitust.

Võitjate autasustamine toimus 22. aprillil teaduskeskuses AHHAA. Lõpuüritusele oli kutsutud 21 õpilast koos juhendajatega. Kutsutud õpilased ja juhendajad leiad http://sirjepihlap.weebly.com/2016.html.

Võidutöödega saab tutvuda veebilehel http://sirjepihlap.weebly.com/.

Konkursi korraldasid Nõo reaalgümnaasium, Tartu ülikooli matemaatika ja statistika instituut, Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut, teaduskeskus Ahhaa ja Tiigrimatemaatika selts.

Lisainfo
Sirje Pihlap, konkursi korraldaja, haridusteaduste lektor
53416441
sirje.pihlap@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392