Osale veebipõhisel noorte äriideede võistlusel Kaleidoskoop

Tartu Ülikooli Startup Lab ootab kõiki õpilas- ja tudengivõistkondi osalema 14. mail noorte äriideede võistluse Kaleidoskoop eelvoorus. Võistlusel tuleb oma äriideed tutvustada kolmeminutilises videoklipis. Finaali valitakse kümme parimat.

Veebikeskkonnas toimuvale võistlusele on meeskonnad oodatud tutvustama nii algusjärgus projektiideid, prototüüpe kui ka valmistooteid. Eelvoorus osalemiseks tuleb enne 14. mai südaööd täita registreerimisvorm ja lisada link äriidee kolmeminutilise esitluse videole. Ideede seast valib Startup Labi žürii kümme parimat finaalvõistlusele, mis toimub 21. mail. Lähemalt saab reeglite ja kandideerimise kohta lugeda Startup Labi kodulehelt.

Startup Labi juhi Maret Ahoneni sõnul pole äriideede võistlus Kaleidoskoop lihtsalt Starteri programmi lõpuüritus, vaid see on võimalus saada tähelepanu ja tutvustada oma toodet või teenust.

„Kaleidoskoobi žüriis pole alati investorid, kuid iga kord on nende hulgas iduettevõtluses tegusad inimesed, kelle toel võib võistkond teha suure arenguhüppe,“ kommenteeris Ahonen. Ta lisas, et Kaleidoskoopi korraldatakse juba 14. korda ja tore on näha rahulolu ka nende osalejate nägudel, kes auhinnalisi kohti ei võida. „Tagasisides öeldakse alati, et võistlus andis juurde enesekindlust.“

Finaali parimatele on välja pandud

  • Tartu Linnavalitsuse rahaline auhind,
  • piletid Stockholmis toimuvale EIT Health Summitile (parima tervishoiuvaldkonna idee eest),
  • pääsmed Latitude59-le,
  • pääsmed Startup Dayle,
  • Startup Labi eriauhind.

Parim Starter Tartu tiim saab võimaluse esitleda oma ideed järgmise aasta Startup Dayl Starteri finaalis.

Paljud meeskonnad saanud just Kaleidoskoobil oma ideedele hoo sisse ja nii mõnestki on nüüdseks saanud toimiv ettevõte. Näiteks 2017. aasta sügishooaja võitja Decomer Technology toodab vees lahustuvat pakkematerjali, 2018. aasta sügishooaja võitja TRIT muudab aga tõlketeenuste tellimise kliendile lihtsamaks. 2019. aasta parimaks Starteri meeskonnaks valitud CommuniCare loob vabatahtlike võrgustikku, mis pakub hooldekodudes elavatele eakatele seltsi ja suhtluskaaslasi. Eelmise Kaleidoskoobi võitja, õpilasfirma Münt toodab keskkonnasäästlikke hambapesutablette.

Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond ja EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!