Autor:
Erakogu

Peeter Jalaka kursus „Tajumise kunst ja kunsti tajumine Sigismund von Krahli reaalsusteoorias“

Sel sügisel alustab Peeter Jalakas vabade kunstide professuuri kursusega „Tajumise kunst ja kunsti tajumine Sigismund von Krahli reaalsusteoorias“ (HVKU.00.008), milles huvilised saavad aimu eesti teatrikultuuri mõjutanud tegelase elufilosoofiast, motiividest, loometehnikast, kunstiarusaamadest ja käivitavatest allusioonidest.

Kursuse ajakava

Kõik loengud salvestatakse ja on järelvaadatavad UTTV-s.

Peeter Jalakas (1961) on tuntud mitme teatritrupi looja ja juhina ning Baltoscandali festivali ja paljude rahvusvaheliste teatriürituste eestvedajana. 1987. aastal lõpetas Jalakas Tallinna Pedagoogilise Instituudi näitejuhtimise eriala, misjärel täiendas ta end Eugenio Barba (Odin Teatret, Taani), Roberto Ciullo ja Pina Bauschi (Theater an der Ruhr, Saksamaa) juures. Ta on pannud aluse teatritruppidele TPI Tudengiteater, VAT Teater ja Ruto Killakund. 1992. aastal asutas Jalakas Von Krahli Teatri – Eesti esimese erateatri pärast teist maailmasõda –, mille omanik ja juht on ta ka praegu. Tema käe all on sündinud sellised Eesti identiteeti mõtestavad muusikalavastused nagu „Eesti mängud. Pulm“, „Eesti ballaadid“ „Eesti meeste laulud“ ja „Eesti mängud. TÖNK“. Lavastustes „Libahunt“ „Seitse venda“ ja „Eesti mängud. Pulm“ on Jalakasl hästi õnnestunud sulandada kahemõõtmeline videopilt ja kolmemõõtmeline lavaruum. Peeter Jalakat on tunnustatud Eesti ja rahvusvaheliste teatriauhindade, Eesti Vabariigi kultuuripreemia ning Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Kõnepult Eesti Teaduste Akadeemias

Eesti Teaduste Akadeemia uurija-professorid tutvustavad oma teadustööd 

Portree akadeemik Pärt Petersonist

Pärt Peterson valiti biomeditsiini akadeemikuks 

Egils Avots kaitseb doktoritööd „Brain Abnormality Detection Using Statistical Analysis of Individual Structural Connectivity Networks and EEG Signals“

15. detsembril kell 12.15 kaitseb Egils Avots füüsikalise infotehnoloogia erialal doktoritööd „Brain Abnormality Detection Using Statistical Analysis of Individual Structural Connectivity Networks and EEG Signals“