Autor:
Andres Tennus

President Toomas Hendrik Ilvese juubelikonverents

„Poliitika ja digiriigi õppetunnid“

21. veebruaril 2024 toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis president Toomas Hendrik Ilvese 70. sünnipäevale pühendatud konverents, kus räägime poliitikast ja digiriigist. Sõna saavad ühiskonnategelased ja kohal on ka Skytte instituudi külalisprofessor Toomas Hendrik Ilves. Arutleme koos Eesti arengu üle tema presidendiaastatel.

AJAKAVA

12.00              Avame uksed

13.00              Avame konverentsi ja ütleme kohaletulnutele tere

13.30              Digiajastu. Tiigrihüpe ettevõtlikuks e-riigiks

Digiühiskond tugineb natuke hulludele ja põhjalikult haritud inimestele, kes on rajanud ägedaid avalikke teenuseid Eesti sees ja ambitsioonikaid rahvusvahelisi erafirmasid üle maailma. President Ilvesel on olnud märkimisväärne roll projektis „Tiigrihüpe“, e-riigi edendamisel ja idufirmade toetamisel.

Plokki juhib Sten Tamkivi, IT ettevõtja, President Ilvese endine innovatsiooninõunik

• Kadri Tuisk, iduettevõtja, SageAI asutaja
  • Kristjan Vassil, Tartu Ülikooli tehnoloogiauuringute kaasprofessor
  • Triin Kask, iduettevõtja, Soulie asutaja, Eesti Asutajate Seltsi juhatuse liige

15.00              Kohvipaus

15.30              Välispoliitika. Kuigi kõik olid meie vastu...

Toomas Hendrik Ilves on läbinisti välispoliitika inimene. Välispoliitika on aga väikeriigile pea alati rühkimine vastutuult. Arutame ja meenutame, kuidas ja vastu milliseid tuuli Ilves oma peamised läbimurded saavutas.

Plokki juhib Matti Maasikas, Eesti diplomaat

• Kyllike Sillaste-Elling, Välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler
  • Kristi Raik, Eesti Välispoliitika Instituudi direktor
  • Indrek Kannik, 2006-2011 presidendi julgeolekunõunik, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse juht

16.30              Kohvipaus

17.00              Presidendi ametiaeg. Võtame Eesti riigi tagasi

Toomas Hendrik Ilvese valimiskampaania kulminatsiooniks oli valimispäeval toimunud rahvakoosolek Tammsaare pargis Tallinnas. Seal sõnas Ilves, et rahvas peab riigi enda kätte tagasi võtma. Presidendina soovis Ilvese kaasata oma tegemistesse võimalikult palju Eestimaa inimesi. Arutame, kuidas see kõik õnnestus.

Plokki juhib Rainer Saks, Vabariigi Presidendi kantselei direktor 2006–2011

Vestlevad:

• Olari Koppel, õiguskantsleri asetäitja-nõunik, President Ilvese nõunik 2006-2012
  • Raul Rebane, kommunikatsiooniekspert
  • Mailis Neppo, Delfi Meedia personalijuht, President Ilvese endine nõunik-abi
  • Märt Kivine, Presdient Ilvese endine nõunik
  • Siim Raie, Eesti riigiametnik, Vabariigi Presidendi kantselei direktor 2011- 2015

18.30             Üllatus ja lõpusõnad

Kogu konverentsi galerii UTTV lehel.

üti

Karolina Kadak: filtrimullid kaotavad infovoost mitmekesisuse

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku

Üliõpilased õppimas

Õpipäevik suunab õppurit ausale sisekaemusele