Rahvusülikooli juubelit tähistati ka Torontos

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40260","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]13. – 16. novembril toimusid rahvusülikooli 90. aastapäeva ürituste raames ülikooli päevad Torontos. Traditsioonide kohaselt tähistas Toronto eestlaskond ka tänavu ülikooli juubelit piduliku aktusega. Seekord pidas pidukõne rektor Alar Karis, millest Toronto eestlased siiralt liigutatud olid. Aktusel tunnustati Tartu Ülikooli auliikmeid Erich Rannut ja Nadia Walter-Tschishewskyt, Ago Peters tuleb tunnustamisele Tartusse. Aktusel esines Tartu College’i akadeemiline segakoor Ööbik, avati tänutahvel Tartu Ülikooli toetanud Toronto eestlaste auks ning toimus rektori vastuvõtt. Ülikooli päevade raames pidasid professorid Kalevi Kull ja Andres Kasekamp Toronto ülikoolis loengud ning üliõpilastele tutvustati õppimisvõimalusi Tartu Ülikoolis. Lisaks peeti läbirääkimisi Toronto ülikooliga koostöölepingu laiendamise osas.

Fotoreportaaž: http://foto.ut.ee/fotogalerii/2009/ty_paevad_torontos091115/index.html
Eesti elu pildid: http://www.eesti.ca/sshow.php?newGD|pics/2009/11/26031_1.jpg|slides

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, 509 7117, sirje.uprus@ut.ee

Rahvusülikool 90 – 1. detsembril 1919 alustas Tartu Ülikool tegevust emakeelse ülikoolina. Rahvusülikooli 90. aastapäeva üritused kulmineeruvad novembri lõpus-detsembri alguses. Esmakordselt antakse välja noodistatud üliõpilaslaulik, von Bocki maja seinale projitseeritakse videoinstallatsioon emakeelse ülikooli 90 aastast, toimub akadeemiliste organisatsioonide teatrifestival, rahvusülikooli sünnipäevale pühendatud etendused Tallinnas ja Tartus ning muidugi traditsioonilised aktus, tõrvikrongkäik ja ball. Tule Sinagi, mõtle kaasa rahvusülikooli hüvanguks ning laula rind rõõmsaks, pidu tuleb kindlasti! Täpsemat infot juubeliürituste kohta vaata www.ut.ee/rahvusulikool90