Autor:
University of Oslo

Rektor tutvustas The Guildi võrgustiku liikmetele Tartu Ülikooli tekstiroboti kasutamise suuniseid

26.–27. oktoobril toimus Oslos Euroopa teadusülikoolide võrgustiku The Guild üldkogu. Üritusel osales ka Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser, kes tegi ettekande tekstirobotite kasutamisest õppetöös.

Rektor rääkis võrgustiku ülikoolidele sellest, mida on Tartu Ülikoolis tehtud, et tekstirobotite kasutamine õppetöös oleks üheselt mõistetav ja reguleeritud: näiteks koolitused õppejõududele, tekstirobotite kasutamise suuniste loomine ja Chat Bing Enterprise’i tasuta litsentsid soovijatele. Lisaks tutvustas ta edasisi plaane, mis aitavad muuta tekstirobotite kasutamist sujuvamaks: uue plagiaadituvastustarkvara kasutuselevõtt, veebimaterjalide koostamine akadeemilistele töötajatele ja üliõpilastele ning tekstirobotite võimalusi tutvustavad häkatonid.

Tartu Ülikool andis selle aasta kevadel välja suunised tekstiroboti kasutamiseks õppetöös ning julgustab üliõpilasi ja akadeemilisi töötajaid kasutama teadlikult tehisintellekti abi.

Euroopa teadusülikoolide võrgustik The Guild (The Guild of European Research Intensive Universities) asutati 2016. aastal ja selle asutajaliikmete seas on teiste hulgas ka Tartu Ülikool. Võrgustiku koosseisu kuulub praegu 21 ülikooli. Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser kuulub The Guildi juhatusse.

Osale Enlighti õpetamise ja õppimise konverentsil

Kunstniku kujutis kosmoseteleskoobist Ariel teel Lagrange'i punkti 2.

Linnutee galaktikas tekib igal aastal vähemalt üks uus eksoplaneet

Kunstniku nägemus Arielist teel Lagrange'i punkti 2

Tartu muutub aprilli lõpus kosmosemissiooni keskuseks