Sami Siva fotonäitus „Rough Draft“

Skytte galeriis on kuni 2022. aasta veebruari lõpuni avatud Sami Siva fotonäitus „Rough Draft“.

Taasiseseisvumisjärgses Indias omandas idee ühtsest rahvusest – „ühtsusest mitmekesisuses” – nii suure kaalu, et see hägustas kiiresti uutes riigipiirides eksisteerinud mitmesugused identiteedid, võitlused ja konfliktid. Aja jooksul arenes rahvuslik idee kaasaegseks, rahvusvaheliselt tunnustatud kuvandiks Indiast kui tärkavast majandusjõust, tugevast pluralistlikust demokraatiast ja peavoolu hinduistliku kultuuri healoomulisest hoidlast, mida kultuuriliselt iseloomustavad Bollywoodi üldlevinud kujutised. Tegelikkus on väga erinev – tohutu ja lõhestatud riik paljude identiteedi-, maa- ja võimukonfliktidega. Need, kes sellesse riiki ei sobi, püüavad sageli oma erinevust ja sõltumatust erinevate poliitiliste ja sõjaliste vahenditega kinnitada. „Rough Draft“ uurib India murdejooni läbi erinevate võitluste.

Luulenäitus Toomemäel

Luulenäituse "Aken Toomemäe poole" tõlked ja helifailid

28. ja 29. aprillil ning 6. mail toimub Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri kontsert „Meistriklass: hariduslik retk klassikutega“.
Sarja „Kord ja kaos“ teine sümpoosion „Maailma tähendusest“ kujundus.

Sarja „Kord ja kaos“ teisel sümpoosionil keskenduti semiootikale