Sami Siva fotonäitus „Rough Draft“

Skytte galeriis on kuni 2022. aasta veebruari lõpuni avatud Sami Siva fotonäitus „Rough Draft“.

Taasiseseisvumisjärgses Indias omandas idee ühtsest rahvusest – „ühtsusest mitmekesisuses” – nii suure kaalu, et see hägustas kiiresti uutes riigipiirides eksisteerinud mitmesugused identiteedid, võitlused ja konfliktid. Aja jooksul arenes rahvuslik idee kaasaegseks, rahvusvaheliselt tunnustatud kuvandiks Indiast kui tärkavast majandusjõust, tugevast pluralistlikust demokraatiast ja peavoolu hinduistliku kultuuri healoomulisest hoidlast, mida kultuuriliselt iseloomustavad Bollywoodi üldlevinud kujutised. Tegelikkus on väga erinev – tohutu ja lõhestatud riik paljude identiteedi-, maa- ja võimukonfliktidega. Need, kes sellesse riiki ei sobi, püüavad sageli oma erinevust ja sõltumatust erinevate poliitiliste ja sõjaliste vahenditega kinnitada. „Rough Draft“ uurib India murdejooni läbi erinevate võitluste.

Loodusluuleõhtu Timo Maraniga

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub 19. jaanuaril toimuvale loodusluuleõhtule, kus sel korral astub üles semiootik ja kirjanik Timo Maran.

13.01.2022
#kultuur

Huvipäev „Loomade jäljeread lumes“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale, mis toimub laupäeval, 8. jaanuaril. Osaleda saab põnevates õpitubades, kus uuritakse loomade jälgi.

03.01.2022

Andrus Peegli karikatuuride näitus

Tartus Toomemäel, Lossi 36 asuva Tatu Ülikooli õppehoone 2. korrusel on avatud kunstniku ja karikaturisti Andrus Peegli (10. märts 1955–13. aprill 2020) näitus.

31.12.2021