Science Link viib Eesti firmade arendustöö Euroopa tippuurimiskeskustesse

Science Link pakub Eesti firmadele võimalust teha Euroopa suuremates uurimiskeskustes tasuta teadus- ja arendustööd. Taotlusi saab esitada 30. aprillini.

Science Linki eesmärk on luua majandusearengut ja innovatsiooni toetav võrgustik piirkonna suurtest uurimiskeskustest, ülikoolidest, regionaalarengu agentuuridest ning kohalikest omavalitsustest. Projekti veavad TÜ füüsika instituut ja Tartu teaduspark koos teiste Läänemere-äärsete riikide teaduskeskustega.

Science Linki taotlusvooru on oodatud kõik ettevõtted, kes tunnevad vajadust kvaliteetse teadus- ja arendustöö järele, aga puuduvad vajalikud kontaktid ja uuringuteks raha napib. Taotlusi aitavad ette valmistada TÜ füüsika instituudi teadlased.

TÜ füüsika instituudi direktor Marco Kirm selgitas, et tööstusele vajalikeks uuringuteks kasutatakse Euroopa suuri sünkrotronkiirguskeskuseid vaid 10% ajast, mida on väga vähe. "Üks maailma kõrgtehnoloogia veduritest, Jaapan, teeb selliseid uuringuid 50% ulatuses. Science Link ongi ellu kutsutud selleks, et aidata väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel jõuda maailmatasemel teaduse tippkeskusteni ja arendada koostöös innovatiivseid tooteid ning säästlikke tehnoloogiaid," ütles Kirm.

Firmad saavad Science Linki abil kasutada sünkrotronkiirguse keskuseid MAX-Lab Lundis (Rootsi) ja Saksamaal Hamburgis asuvat HASYLABi, samuti Helmholtzi materjalide ja energia uurimiskeskusi Berliinis ning Geeshtachtis.

1. vooru taotlusi oodatakse 30. aprillini aadressil projects@sciencelink.eu. Parimad neist valitakse välja innovatiivsuse, majandusliku mõju ja regionaalse tähtsuse alusel.

Science Linki toetab Euroopa Liit läbi regionaalarengu fondi.

Rohkem infot:

Lisainfo:
Marco Kirm, TÜ füüsika instituudi direktor, tel 737 4601, 53 427 170, marco.kirm@ut.ee
Tõnu Leemet, Tartu teaduspargi projektijuht, tel 741 3267, tonu@teaduspark.ee

Anneli Miljan