Autor:
Ragnar Vutt

Selle aasta sügisest saavad jalakäijad ja ratturid ülikooli peahoone ümbruses mugavamalt liigelda

Tartu Ülikool kavandab koostöös Tartu Linnavalitsusega peahoone ees ja lähiümbruses ümberehitustöid, mille tulemusel muutub Ülikooli tänava liikluskorraldus. Ehitustööde järel saavad ohutu ja mugava liiklemisruumi nii jalakäijad kui ka ratturid. Peahooneesine ala muudetakse aga terviklikuks esindusväljakuks.

Tartu Postimehele antud intervjuus ütles Tartu teedeteenistuse juht Oleg Lužetski, et ehitushange kuulutatakse välja veebruaris ja ehitustöödega alustatakse pärast ülikooli õppeaasta lõpuga seotud suurüritusi.

Lužetski sõnul on kavas sulgeda ülikooli peahoone esine tänavalõik ümberehituse järel autoliiklusele. Ülikooli tänaval saavad sõita äärmisel juhul vaid teenindussõidukid, teistel autoga liiklejatel on võimalik kasutada Jakobi, Gildi ja Munga tänavat.

Peahooneesine ala on aga plaanis muuta terviklikuks esindusväljakuks. Ülikooli kantsler Kstina Vallimäe ütles, et uuenduse järel on peahoone ees rohkem rohelust ning senisest enam rataste hoiukohti. Samuti on ülikooliesisele alale plaanis lisada istumiskohti ja rajada lisavalgustus.

Kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pageli andmetel on ümberehitustööde eeldatav maksumus 1,2 miljonit eurot, millest Tartu Linnavalitsuse osa moodustab 750 000 eurot. Tartu linn rahastab Ülikooli tänava rekonstrueerimist ja Tartu Ülikool maksab Ülikooli 18 kinnistul tehtavate tööde eest. Tööde täpne maksumus selgub ehitushanke tulemusena. Tartu Linnavalitsuse kommunikatsioonijuhilt Lilian Lukkalt saadud info põhjal kinnitatakse hanke tulemus märtsi alguses toimuval linnavalitsuse istungil.

#ettevõtlus #kestlikkus
Bernd Fesel Startup Day esitlust tegemas.

Kultuur ja loomemajandus kui varjatud hiiglane kestliku tuleviku kujundamisel

#kestlikkus #ühiskonnale
Kliimamuutused

Eesti vajab kliimamuutustega kohanemiseks selget tegevuskava

#kestlikkus

test

test