Autor:
Andres Tennus

Tähetorni astronoomi majalt toodi alla sarikapärg

12. veebruaril toimus Tartu tähetorni kõrval asuva endise elamu rekonstrueerimise puhul sarikapidu. Sarikapärja saagis maha rektor Toomas Asser.

Kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pageli sõnul ei olnud sarikapidu esialgu üldse planeeritud, sest tegu oli renoveerimisega. „Töö käigus selgus aga, et hoone seisukord on oodatust halvem ja pidime peaaegu kõik kuni alusmüürideni maha lammutama. Seega said majale ka uued sarikad,“ ütles kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel.

Sarikapärjale ronisid järele rektor Toomas Asser, kinnisvaraosakonna arendustalituse juhataja Viljo Vider ja ehitusfirma Jaagor Grupp OÜ esindaja Lauri Paat.

Ülikool alustas kultuurimälestiseks tunnistatud maja rekonstrueerimistöödega 2023. aastal. Plaanide kohaselt lõppevad rekonstrueerimistööd mais ja ruume hakkab kasutama ülikooli personaliosakond.

Aadressil Uppsala 6 asuvat hoonet on kutsutud astronoomi majaks või Struve majaks, sest 1821. aastal ehitatud hoone esimene elanik oli Friedrich Georg Wilhelm Struve ja pärast teda elas seal veel mitu kuulsat astronoomi.

Kolmandik Tartu Ülikooli hoonestust on väärikas kultuuripärand. Kõige tuntumad neist on arhitekt Johann Wilhelm Krause projekteeritud peahoone, vana anatoomikum, tähetorn ja toomkirikus asunud raamatukogu. Struve maja kuulub Tartu tähetorni juurde ning selle renoveerimine 2024. aastal on mõtteline kingitus Euroopa kultuuripealinnale Tartule.

2024. aasta orienteerumisrajal saab (taas)tutvuda ülikooli ühiselamutega

Kõrghariduse rahastamise seminaril osalejad.

Eksperdid arutasid kõrghariduse rahastamise tulevikku

Tartu Ülikooli peahoone

Algab ülikooli uue arengukava koostamine