Autor:
Viljo Allik

Tähtede õhtu Tõraveres: Kuu eri

Ootame kõiki kosmosesõpru 28. aprillil kl 20 Stellaariumisse (Torni 6, Tõravere) seekordsele tähtede õhtule, kus räägime meie lähimast naabrist Kuust. Selge ilma korral saab vaadelda Kuud ja Veenust, seega selga tasub panna soojad riided. Osalemiseks võta kaasa 1 euro.

Ürituse käigus peab astronoom Laurits Leedjärv lühiloengu Kuust – ainukesest taevakehast, millel on astunud inimese jalg. Võiks arvata, et tunneme Kuud hästi, aga tal on varuks ka üllatusi: võib-olla on Kuul oma osa selleski, et meie, inimesed, sel Maal eksisteerida saame. Kosmosepunkris tutvustavad Kuu missioone kosmosetehnoloogia osakonna teadurid.

Loengute ja tähevaatluste vahelisel ajal on võimalik Stellaariumis ringi vaadata ja teed juua. Avatud on ka lähedalasuv ilmajaam.

Võimalik, et üritust pildistatakse.

Liitu üritusega ka Facebookis.

Foto on dekoratiivne

Piret Kärter: Narva tööelu väljakutsed