Tartu ja Konstanzi õigusteadlased peavad ühisseminari Euroopa eraõigusest

Tartu Ülikooli eraõiguse instituut peab koostöös Konstanzi Ülikooli õigusteaduskonnaga õppejõudude ning magistri- ja doktoriõppe tudengite ühisseminari teemal "Private law modernization in the context of national legal system".

Tsiviilõiguse professori Irene Kulli sõnul tulevad nädala jooksul arutlemisele Euroopa eraõiguse harmoniseerimisprotsessiga seotud aktuaalsed teemad nii Eesti kui Saksa õiguse seisukohast. "Selle seminari teeb eriliseks võimalus diskuteerida Euroopa eraõiguse tuleviku üle, kuivõrd Euroopa lepinguõiguse ühtlustamisel on jõutud otsustavasse etappi. Nimelt moodustas Euroopa Komisjon 2010. aastal töögrupi, kelle ülesandeks on juba 2011. aastaks koostada Euroopa Liidu lepinguõiguse mittesiduv mudelseadus," rääkis Kull. "Kuna õigusteaduskonna esindajad on osalenud varasemates Euroopa eraõiguse ühtlustamisprojektides ja teaduskond on esindatud ka Euroopa Komisjoni poolt algatatud töögrupis, on Tartu Ülikooli õigusteaduskond väga kohane koht sellise seminari korraldamiseks

Seminaril uuritakse, kuidas on mõjutanud Euroopa Liidu tarbijaõigus (direktiivid, Acquis printsiibid, 2008. aasta tarbija õiguste direktiivi ettepanek) ja Euroopa ühtse raamnormistiku projekt (DCFR) Eesti ja Saksamaa eraõigust, milliseid siseriikliku õiguse arengutendentse peaks arvesse võtma ühtse eraõiguse kujundamisel ning analüüsitakse võrdlevalt modernse tarbija- ja ettevõtjaõiguse olulisemaid instituute.

Seminaril esinevad Tartu ja Konstanzi Ülikooli üliõpilased ettekannetega, mis on valminud kogu aasta kestnud tiheda koostöö tulemusel. Omavahel konsulteerides on tudengid teinud valiku nende arvates kõige olulisematest probleemidest eraõiguse harmoniseerimisel, kooskõlastanud oma ettekannete sisu ning valmistanud ette põhjaliku analüüsi Eesti ja Saksa õiguse erisustest ja sarnasustest. Arvestades Saksa õiguse väga olulist mõju Eesti eraõiguse süsteemi kujunemisele on oodata viljakat arutelu parimatest lahendustest ja ohtudest, mis võivad kaasneda süsteemi mittearvestavate siiretega. Seminaril esinevad ka õppejõud – Konstanzi ülikooli professor Rainer Hausmann, Tartu Ülikooli professorid Paul Varul, Marju Luts, Irene Kull ning riigikohtunik dotsent Villu Kõve. On loota huvitavaid diskussioone, põnevaid vaidlusi ning väga huvitavaid ettekandeid.

Seminar on avatud kõikidele huvilistele, ettekanded on saksa ja inglise keeles. Seminar toimub 8.–9.06 ja 11.–13.06 Tartus (Näituse 13a-201) ning 10.06 Tallinnas Tartu Ülikooli õigusinstituudis (Kaarli 3).

Vaata ka seminari programmi http://oigus.ut.ee/et/uldinfo/sundmused/tartu-ulikooli-ja-konstanzi-ulikooli-saksamaa-tude

Lisainfo:
Irene Kull, TÜ tsiviilõiguse professor, tel 737 6050, e-post irene.kull@ut.ee
Aive Suik, TÜ õigusteaduskonna õppekorralduse spetsialist, tel 737 6066, e-post aive.suik@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja