Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikool on Euroopa ülikoolide edetabelis esimese viiendiku seas

Rahvusvahelise konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds (QS) uues, sel aastal esimest korda ilmunud Euroopa ülikoolide edetabelis on Tartu Ülikool 137. kohal.

Alates 2004. aastast maailma mainekamate ülikoolide edetabeleid koostanud QS avaldas täna Euroopa ülikoolide edetabeli, mis on esimene omataoline.

Maailma ülikoolide edetabelist juba tuttavate tulemusnäitajate kõrval on äsja ilmunud edetabelis arvestatud ka uusi, QS-i sõnul euroopalikke väärtusi eriti hästi kajastavaid näitajaid, nagu õpirändes osalevate üliõpilaste (nii väliskülalisüliõpilaste kui ka välismaal õppivate tudengite) osakaalu ülikoolis ning üliõpilaskonna rahvusvahelist mitmekesisust (välisüliõpilaste osakaal ja esindatud rahvuste arv).

Edetabelis on reastatud 688 ülikooli 42 Euroopa riigist. Eesti ülikoolidest on edetabelis esindatud veel Tallinna Tehnikaülikool ja Tallinna Ülikool, kes on vastavalt 252. ja 390. kohal.

Edetabeliga saab tutvuda QS-i kodulehel.

Ruumiandmed

Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle

Free laser beam image, public domain technology CC0 photo.

Konverents „Nordic Baltic Femtochemistry Conference 2024“

Eesti aukonsulid külastamas Delta keskust

Eesti aukonsulid külastasid Tartut ja Tartu Ülikooli