Autor:
Ragnar Vutt

Tartu Ülikool hoiab Kantar Emori uuringu andmetel ka tänavu mainekaima kõrgkooli kohta

Kantar Emori igakevadisest ülikoolide maineuuringust selgus, et mainekaimaks ja tuntuimaks ülikooliks peetakse ka sel aastal Tartu Ülikooli. 

Tartu Ülikooli mainis kõigi kõrgkoolide hulgast spontaanselt 90% vastanuist, 15–24-aastastest noortest isegi 97%. Sama vanuserühm peab Tartu Ülikooli maine alustalaks kõrgetasemelist haridust, teadust ja rahvusvahelisust, tööturul hinnatud lõpudiplomit ning usaldusväärsust. Ligi 60%-le vastanutest meenus Tartu Ülikool kõrgkoolidest kõige esimesena. Suurepäraseks või väga heaks peab Tartu Ülikooli mainet 87% vastajatest. 

Tänavu 14. korda toimunud Kantar Emori ülikoolide maineuuringu eesmärk on saada ülevaade Eesti kõrgkoolide tuntusest ja mainest Eesti elanike hulgas. Selle aasta aprillis toimunud küsitluses osales 1516 Eesti elanikku vanuses 15–60 eluaastat. 

12. juuni algas Tartu Ülikoolis eestikeelsesse bakalaureuseõppesse kandideerimine. Avaldusi saab esitada 26. juunini. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava. 

Loe sisseastumise kohta

Tartu_Ülikooli_virtuaaltuuri_kaart_Allikas_Tartu Ülikool.png.png

Vaata oma tulevasi õpperuume, ühiselamut või ratta parkimise võimalusi uuendatud virtuaaltuurist

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumide välinäitusel Tallinnas tutvustatakse teadlas- ja tudengielu