Autor:
Erika Parmas

Tartu Ülikool ja Tallinna Botaanikaaed sõlmisid leppe teadustöötajate ettevalmistamiseks

Tartu Ülikool ja Tallinna Botaanikaaed sõlmisid 28. novembril teadmussiirdedoktorantuuri raamleppe, et hõlbustada koostööd doktoriõppe vallas. Esimene doktorant keskendub koostöös ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakonna teadlastega sammaltaimede uurimisele inimtekkelises keskkonnas. 

Tallinna Botaanikaaed on teadusasutus, mis on enam kui poole sajandi jooksul olnud tihedalt seotud mitmesuguste ökoloogiliste uurimisteemadega. Viimastel aastatel on muu hulgas keskendutud elurikkust toetavatele haljastusvõtetele, milles nähakse sammaltaimede kasutamisel olulist osa. „Raamleping annab meie noortele teadlastele võimaluse otsida koos ülikooli loodusteadlastega vastuseid taimede kasvatamise ja keskkonna kujundamisega seotud küsimustele,“ rääkis Tallinna Botaanikaaia direktor Urve Sinijärv. 

Tartu Ülikooli botaanika osakonna juhataja botaanika professor Meelis Pärtel avaldas heameelt, et ülikoolis tehakse tipptasemel ökoloogiateadust, tänu millele on siinsed teadlased hinnatud partnerid teistelegi valdkonnaga seotud asutustele. Ühtlasi on Tartu Ülikooli botaanikaaias üks Eesti esimesi samblaaedu, mis loob hea lähtekoha sammaltaimede kasvatamist puudutavate teadmiste jagamiseks. 

Äsjase raamlepingu alusel alustab kahe asutuse esimese doktorandina uuest aastast teadustööd Iti Jürjendal, kes uurib, kuidas kasvatada ja hoida sammaltaimi aedades ja parkides. Tallinna Botaanikaaia poolne juhendaja on Urve Sinijärv, kel on tugev maastikuarhitektuuri taust, Tartu Ülikoolist on kaasatud mitu hinnatud loodusteadlast. „See projekt aitab ühendada teooria praktilise kogemusega ja avardada märkimisväärselt sammaltaimede kasutamist haljastuses,“ oli Pärtel lootusrikas. 

Teadmussiirdedoktorantuur on koostöövorm, mis võimaldab ettevõtetel ja asutustel luua koos ülikooliga uusi teadmisi ning täiendada oma töötajate oskusi. Tartu Ülikoolil on teadmussiirdedoktorantuuri partnereid nii IT-ettevõtete, tervishoiuasutuste kui ka kirjandust ja kultuuri uurivate asutuste seas. 

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Koroona

Panusta teadustöösse: Tartu Ülikool kutsub osalema viirushaiguste uuringus

Elektriauto laadimine

Akutehnoloogiate tulevik: liitium, alternatiivid ja keskkonnamõju

Laur Kanger

Euroopa Teadusnõukogu grant aitab uurida, kuidas liigne usk teadusesse ja tehnoloogiasse kestlikku siiret takistab