Tartu Ülikool pakub tasuta projektikirjutamise koolitust

14. juunil toimub Tartus ingliskeelne koolitus „SpaceTEM – Space will fund you“, mille eesmärk on arendada projektikirjutamisoskust, leida tulevaste projektide jaoks partnereid ning tugevdada suhtlusvõrgustikku Eesti ja Läti kosmosetööstuses.

Koolitusel keskendutakse kosmosesektori (IT, füüsika, keemia, astronoomia, materjalid jne) projektidele. Koolitus on kasulik ka laiemale kuulajaskonnale, kes on huvitatud rahvusvahelistest ja riiklikust rahastusest.

Oma teadmisi ja nõuandeid jagavad ning tagasisidet annavad kogenud projektikirjutajad. Tutvustatakse, kuidas taotleda Euroopa Kosmoseagentuuri, Interreg, Horizon 2020 ja INNOSPACE toetusi.

Lisaks tutvustavad kosmosetööstuse koostöövõimalusi edukad Eesti ja Läti ettevõtted, teadlased ning tehnoloogia, tehnika ja matemaatika eriala vilistlased ja üliõpilased.

Peaesinejad on Sven Lilla (Euroopa Kosmoseagentuuri kosmose äriinkubaator), Tõnis Eerme (Invent Baltics OÜ) ning Hector C. Pagan ja Siim Läänelaid (Tartu Ülikooli projektide kirjutamise spetsialist).

Koolituse ajakava ja teemad
10:00 Morning coffee and registration
10:15 Welcoming remarks and introduction to SpaceTEM (Nikita Lumijõe, UT)
10:30 Applying for ESA BIC Estonia (Sven Lilla, ESA BIC)
11:15 Applying for Horizon2020 and Interreg funding (Hector C. Pagan and Siim Läänelaid, UT)
12:15 INNOSPACE project – support to Estonian entities in ESA procurement system (Tõnis Eerme, Invent Baltics Ltd)
13:00 Networking lunch and one-on-one sessions with project writing experts
14:30 Closing of the conference

SpaceTEM on Euroopa Liidu Interregi Eesti-Läti koostööprogrammi projekt, mille eesmärgiks on koolitada järgmise põlvkonna kosmoseteaduse ettevõtjaid.

Tasuta ingliskeelne koolitus toimub 14. juunil kell 10.00–14.30 hotellis London. Osalemiseks täitke vorm 7. juuniks. Üritus on ka Facebookis.

Lisateave: Nikita Lumijõe, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi projektijuht, +372 56 156 330, nikita.lumijoe [ät] ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja