Tartu Ülikooli loodusmuuseumis saab lugeda meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatakse 22. veebruaril rändnäitus „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel”, mis valmis koostöös Eesti Meremuuseumi ja Polaarklubiga. 

Näitus „Meenutusi eestlaste teadusuuringutest Teravmägedel” pakub põnevat avastamist. Väljapaneku koostamiseks uuriti terviklikult Eesti teadlaste ekspeditsioone Teravmägedele – esimesed ekspeditsioonid võeti ette juba 1970. aastatel. Käesoleva ekspositsiooniga toetati Eesti taotlust saada Arktika Nõukogu vaatlejaliikmeks. Näitusele on välja pandud ekspeditsioonidega seotud eesti teadlaste fotojäädvustused ja kirjapandud mälestused ning Tartu väljapaneku jaoks on näitust täiendatud ekspeditsioonide käigus kogutud esemetega. 

„Teravmägede piirkond on Eestist ligikaudu kolmandiku võrra suurem ja jääkarusid elab seal rohkem kui inimesi. Juba mitmekümne aasta vältel panustavad selle uurimisse ka meie riigi teadlased,“ sõnas näituse kuraator ja Polaarklubi tegevjuht Katrin Savomägi. „Mul on heameel, et koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseumiga saab rändnäitus põneva arenduse. Esialgsele ekspositsioonile lisanduvad esemed mõlema muuseumi kogudest nagu polaarmärgid, kivimid, fossiilid, topised ja taimed herbaarlehtedel, aga ka teadlaste isiklikke asju,“ lisas Savomägi. 

Näituse koostasid Krislin Kämärä, Katrin Savomägi ja Kairi Põldsaar. Sellele aluseks olev rändnäitus jõuab Tartusse Tallinnast. Esimest korda jõudis see avalikkuse ette pealinnas, Eesti Meremuuseumi Paksu Margareeta suurtükitornis mullu aprillis. Sealt rändas näitus Hiiumaale Sõru muuseumisse ja pärast Riigikokku. 

Näitus on avatud 22. veebruarist kuni 30. juunini Tartu Ülikooli loodusmuuseumi rohelises galeriis õppeklasside kõrval. Sissepääs on tasuta. Muuseumi külastamisel palume järgida turvalise külastuse tingimusi.

Foto autor: Tormi Tuuling.

Härghein

Tule Ellujäämise Kunstide Loodusloovusfestivalile, mis toimub 5.–15. juunini

üritus Tartus - Loodusloovusfestival

Linnupesade sari: Tartu linnakirjanik Maarja Pärtna ja ning duo Carlotta Põdra ja Veljo Runnel

Mäng botaanikaaias

Botaanikaaias saab osaleda Loodusloovusfestivali otsimismängus