Tartu Ülikooli poliitikateadlased kutsuvad USA presidendivalimiste tulemusi analüüsima

Täna, 4. novembril, päev pärast USA presidendivalimisi, toimub Delta keskuses valimistulemusi analüüsiv ingliskeelne seminar, kuhu on oodatud kõik poliitikahuvilised. Üritusel saab osaleda ka Zoomi vahendusel. 

2020. aasta USA presidendivalimised on kulgenud tormiliselt. Riik on polariseerunud rohkem kui kunagi varem ja mängitud on kõrgete panustega. Valimiste ja USA rolli üle maailmas arutlevad poliitikaekspertidena Tartu Ülikooli tehnoloogiauuringute vanemteadur Mihkel Solvak, Johan Skytte poliitikauuringute instituudi teadur Liisa Talving, haldusjuhtimise õpetaja Hector Charles Pagan ning riigiteaduste kolmanda kursuse üliõpilane Laura Vilbiks. Vestlust juhib võrdleva poliitika nooremteadur Louis John Wierenga. 

Nii Louis Wierenga kui ka Hector Pagan on valimisõiguslikud USA kodanikud, kelle pilgu läbi saab selgema ja täpsema ülevaate USA presidendivalimiste tagamaadest ja iseärasustest.  

Valimisi analüüsiv seminar algab kell 18 ja kestab ligikaudu kaks tundi. Üritus toimub Delta keskuse suures auditooriumis 1037, kuid soovijad saavad liituda ka Zoomi kaudu. Nii kohapeal kui ka Zoomis osalemiseks tuleb registreeruda veebivormi abil.

Lisateave: Louis John Wierenga, Tartu Ülikooli võrdleva poliitika nooremteadur, louis.wierenga@ut.ee

Sandra Sommer pressinõunik tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820 sandra.sommer@ut.ee
www.ut.ee