Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikooli suveülikool pakub juba veerand sajandit elukestvat õpet

Suvi on hea võimalus oma teadmisi ja oskusi täiendada. Kõigile huvilistele mõeldud Tartu Ülikooli suvekursused toimuvad tänavu 25. korda. Selleaastane programm on inspireeritud Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ellujäämise kunstide kontseptsioonist ja toob inimesteni kursusi nii loovuse arendamise kui ka terviseedenduse vallast

Mitmekesiseid huvi- või erialase enesetäiendamise võimalusi leidub 20 kursuse seas kõigile. Ühe-kahepäevastel kursustel saab osaleda Tartus ja Tallinnas ning ülikooli kolledžilinnas Pärnus, üks kursus toimub ka veebis.  

Taas toimuvad menukad koolitused „Argumenteerimisoskuse psühholoogia“ ja „Kuidas luua head enesetunnet ja positiivset sisekliimat?“. Lisandunud on näiteks loovkirjutamise, efektsete infograafikute loomise ja läbirääkimiste taktika kursused. Suveülikooli ainsal veebikoolitusel „Kinnisvara- ja üüriinvesteeringud“ saab aimu praegustest investeerimisvõimalustest. Aiandushuvilised on aga oodatud koolitusele „Kaunis kiviktaimla – rajamisest taimedeni“ Tartu Ülikooli botaanikaaeda. 

Suveülikoolis saab kuulata professionaalsete lektorite teaduspõhiseid loenguid, osaleda aruteludes ja teha praktilisi ülesandeid suveülikoolile omases vabas õhkkonnas. Varasemate aastate osalejad on pidanud nendel koolitustel väärtuslikuks teooria sidumist praktiliste harjutustega ning koostööd ja suhtlust teiste õppijatega. 

Kursuse lõpetanutele väljastatakse Tartu Ülikooli täiendusõppe läbimist tõendav dokument. Suveülikooli saab registreeruda kodulehel. 

Külli Kivioja-Ööpik

Mikrokraadiprogrammist saab erialased oskused ja palju häid ideid

Liis Raudsepp

Mikrokraadiprogramm keskendub olulisele ja annab hea enesetunde

Ann Eichhors

Paindlik ja põhjalik mikrokraadiprogramm muudab maailma ilusamaks