Tartu ülikooli talveülikooli „Vaim ja inspiratsioon“ avab Mart Noorma

Esmaspäeval, 3. veebruaril algab Tartu ülikooli talveülikool „Vaim ja inspiratsioon“, mille raames saab teadmisi omandada enam kui 15 kursusel Tartus, Tallinnas, Viljandis ja Pärnus. Postimehe 2013. aasta inimeseks valitud Tartu ülikooli optilise metroloogia dotsent Mart Noorma kõneleb IV talveülikooli avaloengus kell 16 Philosophicumi ringauditooriumis Eesti vaimsusest, mis pürib kosmosesse ja inspireerib eesti rahvast.

3.–14. veebruarini toimuvaid inspireerivaid täiendusõppekursusi viivad läbi oma ala tunnustatud õppejõud ja pikaajalise kogemusega praktikud. Kursusi pakutakse ettevõtjatele, juhtidele, spetsialistidele, õpetajatele ning kõigile teistele, keda teema huvitab.

Näiteks tekstide loomisega seotud huvilised saavad talveülikooli raames osaleda luuletaja ja proosakirjanik Kristiina Ehini kursusel „Loovkirjutamine“, kus innustatakse ja toetakse osalejaid ilukirjanduslikus eneseväljenduses.

Spordi- ja tervisehuvilised saavad aga sporditeadlase Jarek Mäestu kursusel „Inspireerivaid mõtteid treeningute planeerimiseks“ ülevaate sellest, mida peavad vastupidavusalade harrastajad silmas pidama treeningplaani koostamisel. Ajakirjanduses esinemiseks, intervjuu andmiseks ja avalikuks aruteluks jagab meediaõppejõud Maarja Lõhmus praktilisi näpunäiteid kursusel „Edukas esinemine ajakirjanduses. Praktiline meediasuhtluse õpituba“.

Talveülikooli „Vaim ja inspiratsioon“ tasuta avaloengu peab Postimehe 2013. aasta inimene, tudengisatelliidi EstCube-1 eestvedaja, dotsent Mart Noorma. Loeng algab 3. veebruaril kell 16 Philosophicumi ringauditooriumis (Jakobi 2, Tartu). Loengut saab vaadata otseülekandena ka Postimehe veebist.

TÜ talveülikoolis osalejad saavad Tartu ülikooli tunnistuse koos hinnetelehega. Täiendusõppes kogutud ainepunkte on võimalik kasutada tasemeõppe õppekavade täitmisel sobiva õppeaine olemasolul kõrgkoolis.

Uuri talveülikooli kursuste kohta täpsemalt ning registreeru avaloengule: http://www.ut.ee/et/taiendusope/talveulikool.

Lisainfo: Marko Ojakivi, TÜ elukestva õppe keskuse turundusspetsialist, tel 737 6209, 515 6142, marko.ojakivi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja