Tartu ülikoolis alustab uus tasuta programmeerimise e-kursus ehk MOOC

Möödunud aastal lõpetas üle 1400 inimese TÜ arvutiteaduse instituudi vaba ligipääsuga e-kursuse „Programmeerimisest maalähedaselt“. 7. märtsist on taas võimalik samal kursusel programmeerimisega tutvust teha. Lisaks sellele algab 28. märtsist ka uus tasuta e-kursus „Programmeerimise alused“, mis on juba mahukam.

Märtsi lõpus algavat kursust võib teatud mõttes käsitleda kui „Programmeerimisest maalähedaselt“ jätkukursust. Siiski ei ole sellel osalemiseks nõutud eelnevaid teadmisi ning registreeruda võib ka ilma „Programmeerimisest maalähedaselt“ läbimata.

Kursuse üks eestvedajatest, Tartu ülikooli informaatika lektor Eno Tõnisson kommenteeris „Programmeerimise alused“ e-kursust järgnevalt: „Kursus on sisuliselt samal tasemel nagu ülikoolis loetav kursus. Püüame aga kasutada erinevaid võimalusi, et erineva taustaga inimesed kohal käimata mõistlikult hakkama saaksid.“

Avatud programmeerimisteemaliste e-kursustega soovib ülikool tutvustada IT-eriala ka neile inimestele, kes seda eriala ülikooli õppima tulnud ei ole. „Mõlemad kursused on hea võimalus inimestele proovida kätt programmeerimisega ning saada uue temaatika õppimise kogemus. Võimalik, et see annab aluse rohkemgi end selle valdkonnaga köita,“ arvas Tõnisson.

„Programmeerimise alused“ e-kursus kestab 8 nädalat ning selle maht on 3 EAP-d, mis eeldab keskmiselt 78 tundi iseseisvat tööd. TÜ arvutiteaduse instituudi tasuta programmeerimiskursustele registreerumine ja lisainfo http://programmeerimine.ut.ee/.

Vaba juurdepääsuga e-kursus ehk MOOC (Massive Open Online Cource) on avatud registreerimisega täielikult veebipõhine täiendusõppekursus, millel soovijad saavad tasuta osaleda. Infot teiste Tartu ülikooli MOOCide kohta leiate https://moocs.ut.ee.

Lisainfo
Eno Tõnisson
Tartu ülikooli informaatika lektor
tel 737 5431
e-post eno.tonisson@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392