Autor:
Kristi Kerge

Tema Ekstsellents, Soome suursaadik Vesa Vasara külastas ülikooli

28. novembril külastas Soome suursaadik Vesa Vasara Tartu Ülikooli ja kohtus rektoriga, et arutada riikidevahelist koostööd üliõpilasrände vallas.

Eesti noorte huvi Soomes kõrgharidust omandada on suur, kuid Soome noored Eestisse ülikooli ei kipu, v.a Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonda. Rektor ja suursaadik arutasid, kuidas suurendada Soome üliõpilaste huvi ka teiste valdkondade ja erialade vastu. Räägiti ka välispoliitikast ja ühistest muredest seoses mõlema riigi idanaabriga, samuti vaadati ühiselt tagasi Eesti taasiseseisvumisajale.

Soome suursaadikut Vesa Vasarat saatsid pressinõunik Sanna Immanen ja saatkonna esimene sekretär Akseli Peltola.

Ruumiandmed

Geoinformaatikahuvilised arutlevad Tartus vaba ja avatud lähtekoodiga tarkvara laiema kasutuse üle

Free laser beam image, public domain technology CC0 photo.

Konverents „Nordic Baltic Femtochemistry Conference 2024“

Eesti aukonsulid külastamas Delta keskust

Eesti aukonsulid külastasid Tartut ja Tartu Ülikooli