Autor:
Andres Tennus

Toomas Asser: mis annab Eestile tulevikukindluse?

Riik ootab noortelt eriala ja kooli valiku läbimõeldust, aga ei suuda vastata selle aasta põhikoolilõpetajale, kas tulevikus tema esimene kõrgharidus Eestis on õppemaksuta meie ühisest maksubaasist või või tuleks tema vanematel hakata õpinguteks raha koguma juba praegu, kirjutab rektorite nõukogu esimees Toomas Asser ERR-i arvamusportaalis 

  • Me ju ei ela ega tööta eelarvetasakaalu nimel, vaid selle nimel, et meie lapsed ja lapselapsed saaksid elada vabas Eestis vähemalt nii hästi või paremini kui meie; nad ei peaks lahendama meie tehtud probleeme ega maksma meie võlgu.   

  • Hariduspoliitika on sotsiaalpoliitika, see on regionaalpoliitika, majanduspoliitika, siseturvalisuse poliitika, innovatsioonipoliitika ja mistahes teine poliitika, sest see on Eesti inimestesse ja demokraatiasse investeerimise poliitika.   

  • Vajame pikaajalist kõrghariduse rahastusplaani koos üliõpilaste toetussüsteemiga, rahvusvahelistumise strateegilisi sihte, stiimuleid õpingutejärgseks tagasipöördumiseks ning õppejõudude ja teadlaste järelkasvu kindlustamiseks.   

Loe pikemalt ERR-i arvamusportaalist.   

Helle-Mai Piirsoo kaitseb doktoritööd „Mechanical Properties of Nanocomposites with Artificial Periodic Structure“

29. augustil kell 14.00 kaitseb Helle-Mai Piirsoo doktoritööd „Mechanical Properties of Nanocomposites with Artificial Periodic Structure“.

Kristel Möls kaitseb doktoritööd „Metastable TiO2-II in atomic layer deposited thin and ultrathin films: stabilization, properties and impact on film growth“

28. augustil kell 14.00 kaitseb Kristel Möls doktoriväitekirja „Metastable TiO2-II in atomic layer deposited thin and ultrathin films: stabilization, properties and impact on film growth“.

Dmytro Danilian kaitseb doktoritööd „Photocatalytic Materials for Water Treatment and Antimicrobial Applications“

26. augustil kell 14.00 kaitseb Dmytro Danilian materjaliteaduse erialal doktoriväitekirja „Photocatalytic Materials for Water Treatment and Antimicrobial Applications“.