TÜ ajaloo muuseumi näitustesaali uuendajad selgunud

Täna avati käesoleva aasta oktoobris välja kuulutatud TÜ ajaloo muuseumi ekspositsioonisaali uuendamise ideekonkursi võidutööde nimekaardid.

Konkursile esitati kaheksa tööd: "AERARIUM", "AKADEEMIA", "ISTORIKA", "AARETEJAHT", "VARAKAMBER", "TÄHT", "ALICE IMEDEMAAL" ja "PIILUR".

´ürii valis konkursile laekunud tööde hulgast kaks võidutööd – tööd märgusõnaga "Varakamber" ja "Istorika". Võistlustöö "Varakamber" esitas Kaos Arhitektid OÜ, koosseisus Margit Aule ja Margit Argus. Võistlustöö "Istorika" autoriteks on Helen Oja, Riia Oja ja Raul Kalvo.

Võidutööde autoritega alustatakse läbirääkimisi, et selgitada välja ideekonkursi võitja, kellega sõlmitakse leping, mille alusel alustatakse TÜ ajaloo muuseumi ekspositsioonisaali uuendamist, eesmärgiga luua kaasaegne ja inspireeriv keskkond, mis võimaldaks eksponeerida kõige esinduslikumat kogumit ülikooli pärandist.

Konkursitööde hindamiskriteeriumiteks olid vastavus lähteülesandele, ideelahenduse uudsus ja tänapäevasus ning projekteerimise ja ehitamise eeldatava maksumuse sobivus projekti eelarvega.
Huvilistel on võimalik konkursitöödega tutvuda TÜ ajaloo muuseumi kohvikus muuseumi lahtiolekuaegadel kuni käesoleva aasta lõpuni.

Kadri Kasterpalu
kommunikatsioonispetsialist