TÜ ja University College London Business allkirjastasid ühiste kavatsuste memorandumi

11. oktoobril 2013 allkirjastasid Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura ja University College London Business'i (UCLB) tegevdirektor Cengiz Tarhan ühiste kavatsuste memorandumi, mille üheks eesmärgiks on arendada ühistegevust ülikoolide intellektuaalomandi kaitse ja kommertsialiseerimise alal ning suurendada teaduskoostööd.

„Tartu ülikooli jaoks tähendab võrgustumine Euroopa ühe tugevaima ülikooli innovatsioonisüsteemiga eelkõige võimaluste avardumist ülikoolis loodava intellektuaalomandi analüüsiks ja ärivõimaluste leidmiseks,“ rääkis TÜ arendusprorektor Erik Puura, lisades: „Ühiste kavatsuste memorandum loob võimaluse ka teaduskoostöö käivitamiseks, sh vastastikuseks ekspertide koolituseks ning ettevõtlusõppe arendamiseks rahvusvahelisel tasandil.“

Puura sõnul tekkisid UCLB'i tegevdirektori Cengiz Tarhaniga memorandumi allkirjastamise järgselt ka esimesed konkreetsed ideed, näiteks Eesti teadussaavutuste ja arenevate ettevõtete tutvustamine Londonis, teadusteemade põhised võrgustumisüritused teadlastele ning üle-euroopalise innovatsioonikeskuste võrgustiku arendamine. „Prioriteediks on Tartu ülikooli siirdemeditsiini keskuse arendamine, millel on ka juba praegu UCL teadlastega koostöösidemed,“ tõi Puura välja.

UCL Business kuulub Univeristy College Londoni alla, mis on juhtiv teadusülikool Inglismaal. UCL Business toetab UCL’is loodud uute tehnoloogiate arendamist ja kommertsialiseerimist, et nii tööstused kui ka ettevõtted saaksid UCL innovatsioonist kõige enam kasu.

Lisainfo: Erik Puura, TÜ arendusprorektor, tel: 506 9882, e-post: erik.puura@ut.ee;
Siim Kinnas, TÜ intellektuaalomandi talituse juhataja, tel: 520 4864, e-post: siim.kinnas@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja