TÜ teaduskooli õpilased tõid rahvusvaheliselt loodusteaduste olümpiaadilt medaleid

2.–11. detsembrini toimus Nigeerias, Abujas seitsmes rahvusvaheline noorte loodusteadlaste olümpiaad, millest võtsid osa 35 riigi õpilased. Eesti võistkond naases kolme pronksmedaliga.

Pronksmedalid pälvisid Mette Purde Tallinna Prantsuse Lütseumist, Uku-Kaspar Uustalu Tallinna Reaalkoolist ja Timothy Tamm Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Ka ülejäänud Eesti võistkonna liikmed, Enna Elismäe Ruila Põhikoolist, Maria Kraju¨kina Tallinna Inglise Kolledžist ja Kristine Leetberg Tallinna Prantsuse Lütseumist esinesid südilt, pronksmedalitest lahutas neid üsna väike punktisumma. Juhendajatena olid Abujas õpilastega kaasas Ülle Kikas, Rudolf Bichele ja Karin Hellat.

Olümpiaadi ülesanded hõlmasidkolme loodusainet – bioloogiat, keemiat ja füüsikat. Valikvastustega test ja teoreetilised ülesanded tuli igal osavõtjal lahendada individuaalselt, eksperimentaalne voor toimus aga 3-liikmelistele võistkondadele. Üldvõitjaks tuli individuaalarvestuses Taiwani esindaja Thang Wei, ka riikidevahelise üldvõidu said hiinlased. Eksperimendis osutus parimaks üllatuslikult India võistkond. Ka korraldajamaa Nigeeria pälvis ühe hõbe- ja kaks pronksmedalit.

Järgmine rahvusvaheline võistlus leiab aset juba 2011. aasta aprillis T¨ehhis, kus toimub 9. Euroopa Liidu loodusteaduste olümpiaad.

Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelistel olümpiaadidel toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo: Karin Hellat, TÜ kolloid- ja keskkonnakeemia lektor, tel 737 5179, karin.hellat@ut.ee