TÜ ühiskonnateaduste instituudi teadlased esitlevad kogumikku

Reedel, 9. märtsil kell 18 esitlevad autorid TÜ ühiskonnateaduste instituudis (Lossi 36–204) vast ilmunud käsiraamatut „The Routledge International Handbook of European Social Transformations“.

322-leheküljeline kogumik annab teoreetilise ülevaate poliitilistest, majanduslikest, sotsiaalsetest ja kultuurilistest murrangutest Euroopas ning postkommunistlikes riikides. Veel käsitletakse üleilmseid transformatsiooniprotsesse majanduses, poliitikas ja transpordis, kommunikatsiooni ja meedia valdkonnas, samuti ruumisuhetes ja väärtuste struktuuris. Teoreetiliste käsitluste kõrval leiavad lugejad kogumikust empiiriliste uuringute näiteid ja uudseid lähenemisi uurimismeetoditele.

Teose on toimetanud Tartu ülikooli meediauuringute emeriitprofessor Peeter Vihalemm, andmeuuringute vanemteadur ja Zürichi tehnikaülikooli külalisteadur Anu Masso ning meediasotsioloogia teadur Signe Opermann. Autorite seas on üle 30 teadlase seitsmest Euroopa riigist ja USA-st, kes paistavad silma sotsioloogias, riigiteadustes, majanduses, geograafias ja haridusteaduses.

Esitlusel tutvustavad oma peatükke Tartu ülikooli, Tallinna ülikooli ja Tallinna tehnikaülikooliga seotud autorid Marju Lauristin, Veronika Kalmus, Rain Mikser jt.

Raamatut saab nii paberkujul kui ka e-raamatuna tellida Routledge’i kirjastuse kodulehelt.

Esitlusele tuleku eel palutakse end registreerida.

Lisainfo: Signe Opermann, TÜ meediasotsioloogia teadur ja teose toimetaja, 737 6592, signe.opermann@ut.ee

Maria Kristiina Prass
Tartu ülikooli avalike suhete spetsialist
Tel. (+372) 737 5509