TÜ vanemteadur pälvis L’Oréali 6000-eurose stipendiumi

5. juunil avalikustatakse Riias Läti Teaduste Akadeemias toimuval galal L’Oréali Baltikumi stipendiumiprogrammi „For Women in Science“ viis stipendiaati. Ainsa eestlasena pälvib 6000-eurose stipendiumi Tartu Ülikooli meditsiiniteaduskonna farmaatsia instituudi dotsent ja vanemteadur Karin Kogermann.

Oma teadustöös on Kogermann keskendunud krooniliste haavade ravi tõhustamisele sooviga disainida ja valmistada nutikaid nanofiibrist haavakatteid.

Stipendium on mõeldud alla 40-aastastele doktorikraadiga teadlastele uuringuteks loodusteaduste või füüsika vallas või nendega seotud teadusaladel. Eestist esitati tänavu konkursile 26 taotlust.

Programmiga „For Women in Science“ toetab L’Oréal alates 1998. aastast noorte silmapaistvate naiste teaduskarjääri ja -saavutusi. Samuti on stipendiumi andja eesmärk vähendada soolist ebavõrdsust teadusmaailmas ja inspireerida järgmist põlvkonda. 20 aasta jooksul on stipendiumi saanud 2525 teadlast 115 riigist. Alates 2005. aastast on sellega tunnustatud 46 teadlast ka Balti riikidest.

Lisainfo: Karin Kogermann, TÜ farmaatsia instituudi vanemteadur, karin.kogermann@ut.ee