TÜ Viljandi kultuuriakadeemia uus direktor on valitud

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia direktoriks valiti Garri Raagmaa, kes praegu töötab Tartu ülikooli geograafia osakonna regionaalplaneerimise dotsendina ning on keskkonnakorralduse ja planeerimise õppekava programmijuht.

Uue direktori valis Viljandi kultuuriakadeemia nõukogu. Raagmaa sai 16 häält ning tema vastaskandidaat Iñaki Sandoval Campillo, kes on Barcelonas asuva Liceu konservatooriumi professor, jazziosakonna juhataja ja magistriõppe dekaan, 12 häält.

Raagmaa on kaitsnud filosoofiadoktori kraadi Tartu ülikooli geograafia instituudis 2000. aastal ja töötab 2011. aastast alates Tartu ülikoolis dotsendina. Aastail 2001-2009 töötas ta Tartu ülikooli Pärnu kolledži direktorina.

Ajalehele Sakala antud intervjuus rääkis Raagmaa, et näeb kultuuriakadeemiat tulevikus veel suurema, parema ja rahvusvahelisemana kui praegu. Tema sõnul tuleb suurt tähelepanu pöörata vastuvõtule: kui pole tudengeid, pole ka kooli. "Tähtis on, et õpilaste huvi püsiks ja tudengite arv kasvaks. Selles suunas tuleks töötada. Vähemasti seni on vastuvõtt olnud väga hea," tõdes Raagmaa.

Raagmaa peab väga oluliseks ka rahvusvahelistumist. "Väga oluline on, et meie õppejõud oleksid professionaalid ning neil oleksid kontaktid Euroopa ja muu maailma keskustega, kus analoogseid erialasid õpetatakse. Peaks soodustama õppejõudude rändamist ja vahetamist."

"Kultuuriakadeemial on head eeldused ettevõtjatega koostööd teha. Kultuuri kaudu on ju võimalik mitmesuguseid tooteid müüa ja siinkohal saab kool abiks olla – meil on väga häid võimalusi. Meil võib siin väga palju huvitavat juhtuma hakata," arvas tulevane direktor, lisades, et esmalt tuleks aga luua visioone ja plaane.

Viljandi kultuuriakadeemia praeguse direktori Anzori Barkalaja ametiaeg lõpeb 31. augustil.

Lisainfo: Garri Raagmaa, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tulevane direktor, tel: 527 8899, e-post: garri.raagmaa@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja