Tudengid lõid tarkvara, mis laseb ID-kaarti kasutada nutitelefoniga

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi neli üliõpilast arendasid napi kolme ja poole kuuga välja tarkvara, mis võimaldab esimest korda ära kasutada ID-kaardi lähiväljasidet ehk NFC võimekust. Riik ise ei ole samaga hakkama saanud nelja aasta jooksul, mil ID-kaardil on NFC tugi olemas olnud. Valminud rakendus võimaldaks e-teenustesse logida lihtsalt nii, et ID-kaart pannakse vastu telefoni ja sisestatakse PIN-kood.

Üliõpilased tõestasid oma tööga, et seni vaid teoreetilisena tundunud lahendus on praktiliselt teostatav. Kuigi uudne võimalus võib avada ID-kaardi kasutamisel uusi võimalusi, ei kavatse üliõpilased selle kallal rohkem vaeva näha. Nad loodavad, et nende töö annab Riigi Infosüsteemi Ametile indu, et sama asi ära teha ning hakata seda ID-kaardi kasutajatele pakkuma.

Loe lähemalt Geeniusest.

Foto: Ronald Liive, Geenius Meedia

#teadus
lapsed võimlemas tunni ajal

Värske teadus: headest tülidest, ühiskonna kihistumisest, aktiivsetest ainetundidest ja soogaasidest

#teadus

Tartu Ülikooli promoveerib audoktoriks neli rahvusvaheliselt tunnustatud teadlast

27. mail promoveeritakse Tartu Ülikooli audoktoriteks neli tunnustatud teadlast, kes on toetanud Tartu Ülikooli käekäiku eri valkdondades.
#teadus #ühiskonnale

Meeli Alber kaitseb doktoritööd „Impact of elevated atmospheric humidity on the structure of the water transport pathway in deciduous trees“