Ülikooli veebileht on saanud värske sisu ja vormi

Täna, 11. jaanuaril avalikustati ülikooli uus veebileht. Uue väljanägemise on saanud ka enamik akadeemiliste üksuste veebilehti.

Kantsler Kstina Vallimäe sõnul oli ülikooli endine veebileht ajale jalgu jäänud ega vastanud kasutajate ootustele. „Tartu Ülikooli jaoks on oluline arvestada muutuva maailma vajadustega ning seetõttu oleme seadnud eesmärgi arendada innustavat ja teed rajavat organisatsioonikultuuri. Ülikooli veebileht on üks meie peamisi kuvandiloojaid. Värske visuaalne lahendus võimaldab senisest paremini esile tõsta meie õppimisvõimalusi, teadussaavutusi, arengusuundi, väärtusi ja panust ühiskonda,“ ütles Vallimäe. 

Mis on muutunud ja mis on paremini?

  • Oleme värskendanud veebisisu ja ümber mõtestanud teemasid, mis on meile olulised.
  • Rubriigis Sisseastumine ja õpe saab õppekavasid ning täiendusõppekoolitusi otsida senisest mugavamalt. Parem ülevaade võimaldab teadlikumalt eriala valida.
  • Veebileht on tehniliselt ajakohastatud ja seda võib nüüd sirvida igas suuruses ekraanil.
  • Kogu veebilehe turvanõudeid on nüüdisajastatud.
  • Uue veebilehe visuaalne pool on lennukam ja huvitavam ning selle lahendused on kasutajakesksed.

11. jaanuaril tehti avalikuks ülikooli pealeht ehk domeen ut.ee, valdkondade ja veel 30 akadeemilise üksuse veebilehed. Ülikooli ülejäänud üksused lähevad uuele platvormile üle kohe, kui nende veebilehtede sisu on valmis.

Veebilehe arendamine jätkub. Järgmistes etappides on plaanis täiendada olemasolevaid funktsioone (nt töötajate kontaktandmete vaade) ja arendada uusi (nt töökuulutuste moodul). Samuti selgitatakse välja, milliseid erilahendusi vajavad näiteks raamatukogu, muuseumide ja ülikooli ajakirja veebileht.

Uue veebilehe töös võib ette tulla ajutisi tõrkeid. Palun anna meile neist märku, et saaksime tõrked esimesel võimalusel kõrvaldada. Seda saad teha veebivormi kaudu. Väga oodatud on ka üldisem tagasiside uue veebilehe kohta.

Foto: Mariana Tulf

Tartu Ülikooli inimesed [eel]arvamusfestivalil

Arvamusfestivalil lööb Tartu Ülikoolist kaasa üle 30 inimese

Tudengipaar botaanikaaias

Tartu Ülikooli muuseumide välinäitusel Tallinnas tutvustatakse teadlas- ja tudengielu

Portfoolio

Visuaalmeedia talituse tehtud tööd.