Ülikooli veebipoes on müügil filtermaskid ja visiirid

Ülikooli veebipoodi shop.ut.ee on müügile jõudnud filtermaskid ja visiirid. Veebipoes saate tellida kauba mugavalt pakiautomaati. Paki hinnale lisandub pakiautomaadi teenustasu.

Maski osakeste filtreerimise võime on väga hea

Tartu Ülikooli eestikeelse logoga filtermaskid on kolmekihilised ja korduskasutatavad. Sise- ja väliskiht on kergest ja pehmest, antibakteriaalselt töödeldud polüesterkangast, mis laseb hästi hingata. Kahe polüesterkanga vahel on filtermaterjal. Maski aitab vormis ja fikseeritult hoida ülaosasse sisse õmmeldud tugevdustraat. Maski välis- ja sisekiht ning kõrvasilmuste elastsed paelad on musta värvi.

Hingavuse poolest sobib mask ka kergeks füüsiliseks tööks või vähem intensiivseks spordiks. See talub pesu 60 °C juures ja desinfitseerimist tulises vees. Maski pakendisse on lisatud täpsemad pesemis- ja desinfitseerimisjuhised.

Maski tõhusust on mõõdetud Tartu Ülikooli füüsika laboris. Mõõtmisel leiti, et maski filtreerimisvõime on viiruse mõõtu (100 nm) osakeste puhul 96%, peene aerosooli (300 nm) puhul 98% ja väikeste piiskade (3000 nm) puhul 100%. Osakeste filtreerimise võime on seega väga hea ja hingavus on parem kui kirurgilisel maskil.

Visiir sobib hästi prillikandjatele

Tartu Ülikooli eestikeelse logoga visiiril on kolm osa: taaskasutatud polüetüleentereftalaadist (rPET) plastleht, otsmikutugi ja kummipael. Visiir katab kogu näo ja sobib hästi prillikandjatele. Seda saab puhastada alkoholi sisaldava desovahendiga.

Visiiri on kujundanud Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini tudengid Mõtus Lõmaš Kama, Karl Kukk, Hanna-Liisa Haukka ja Erik Heiki Veelmaa koostöös Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga. Nad lõid lahenduse, mida saab kohe ja kiiresti masstoota ka ettevõtetes, kes selle valdkonnaga kokku ei puutu, kuid kes saavad kasutada selleks oma materjalivarusid.

Lisateave: Katrin Tiirman, Tartu Ülikooli veebikaubanduse projektijuht, 5662 7782, katrin.tiirman@ut.ee