Usuteaduskond tähistab taasavamise 20. aastapäeva

6.-8. oktoobrini tähistab Tartu Ülikooli usuteaduskond oma taasavamise 20. aastapäeva mälestustahvli avamise, tänujumalateenistuse ja seminariga religiooni olemusest ja rollist tänapäeva Euroopas.

TÜ usuteaduskonna dekaani prof Riho Altnurme hinnangul polnud usuteaduskonna taasavamine 20 aasta eest 1991. aastal päris samast kohast jätkamine, kus 1940. aastal pooleli jäädi. "Eelkõige oleme püüdnud joonduda tänapäeva usuteaduskondadega Euroopa ja Põhja-Ameerika tippülikoolides ning võib öelda, et nüüdseks on Tartu Ülikooli usuteaduskonnast kujunenud võrdväärne partner rahvusvahelises teaduskoostöös ning Baltikumi üks tugevamaid erialaseid teaduskeskusi," ütles Altnurme.

Prof Altnurme sõnul teeb kõige rohkem rõõmu usuteadlaste tubli järelekasv, palju andekaid noori doktoreid. "Ka pole teaduskonnas kunagi õppinud nii palju üliõpilasi kui praegu - selle aasta sisseastujad olid seni kõrgeima keskmise hindega," oli Altnurme teaduskonna arenguga rahul.

Neljapäeval, 6. oktoobril avaneb TÜ raamatukogu teisel korrusel näitus usuteaduskonna lähiajaloost. Reedel, 7. oktoobril kell 15 toimub Tartu Jaani kirikus tänujumalateenistus - jutluse peab taasavatud usuteaduskonna esimese lennu vilistlane, pastor loci dr Urmas Petti. Kell 17 algab Tartu Ülikooli aulas teadusseminar "Tänapäeva Euroopa. Religioon?", kus arutletakse religiooni olemuse ja rolli üle tänapäeva Euroopa kontekstis. Sõna saavad mitmed tuntud teadlased - prof Anne Kull, Lea Altnurme, Ringo Ringvee jt. Seminarile järgneb paneeldiskussioon usuteaduskonna õppejõudude ja vilistlaste osalusel.

Tähtpäev jätkub peoõhtuga korporatsioonis Fraternitas Liviensis (Jakobi 52).

Rohkem infot ja täpne kava: http://www.us.ut.ee/et/Teaduskonnast/uudised/usuteaduskonna-taasavamise-20-aastapaeva-tahistami

Lisainfo: Triin Käpp, TÜ usuteaduskonna doktorant, tel 56 90 9272, triin.kapp@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja