Värske edetabel kinnitab Tartu Ülikooli arvutiteaduse maailmataset

Täna avalikustatud mainekas Times Higher Educationi erialade edetabelis on Tartu Ülikooli arvutiteaduse eriala tõusnud kõigi aegade kõrgeimale kohale ja jõudnud vahemikku 176–200. Eelmise aastaga võrreldes on tulemus paranenud 75 koha võrra.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja ja bioinformaatika professori Jaak Vilo sõnul on suurtes valdkondades nagu loodusteadused, arvutiteadus ja meditsiin toimunud kiire edasiminek. „See on Tartu Ülikooli jaoks märgiline, sest tugev informaatika on hädavajalik ka näiteks genoomika ning tuleviku meditsiini arengu jaoks,“ ütles Vilo.

Ta lisas, et kõrgele edetabelikohale on alus pandud pikaajalise tööga, kus kvaliteedi kasvatamine on käinud ees kvantiteedi kasvatamisest. „Olen lootusrikas, et Delta keskkond võimaldab meil veel paremini oma eesmärke saavutada, anda parimal moel edasi oskusi ja teadmisi, mida Eesti riik vajab, ning toetada uute tehnoloogiliste lahenduste arengut,“ lausus Vilo.

Peale arvutiteaduse on võrreldes eelmise aastaga edetabelis tõusnud ka arsti- ja terviseteaduste erialad (50 koha võrra, vahemikku 251–300) ning bioteaduste erialad (25 koha võrra, vahemikku 151–175). Kokku avaldati täna 11 eriala edetabelid ja Tartu Ülikool on esindatud neist lausa üheksas.

Suurbritannia ajakiri Times Higher Education võtab erialade pingerea koostamisel aluseks sama metoodika, mida ta kasutab maailma ülikoolide edetabeli puhul. Hindamisel arvestatakse 13 tulemusnäitajat, mis kirjeldavad õppekeskkonda, teadustulemuste mõjukust, teadustöö mahtu, akadeemilist mainet, tulu, uuenduslikkust ja rahvusvahelistumise ulatust.

Lisateave:
Jaak Vilo, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja, bioinformaatika professor, akadeemik, 504 9365, jaak.vilo [ät] ut.ee (intervjuu- ja kommentaarisoovid)
Lauri Randveer, Tartu Ülikooli rahvusvahelise koostöö peaspetsialist, 512 9996, lauri.randveer [ät] ut.ee (sisulised küsimused pingerea näitajate kohta)

Sandra Sommer pressinõunik tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820 sandra.sommer [ät] ut.ee
www.ut.ee